“Bir Bilenle Bilge Nesil” ödülleri Trabzon’da dağıtıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon’da Genç Memur-Sen’in düzenlediği, “Bir Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma Yarışması”nın ödül töreni Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde yapıldı.

Ödül törenine Kamu Başdenetçisi Av. Şeref Malkoç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu’nun yanı sıra STK temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların ortaöğretim kısmında öğrenim gören bin 480 öğrencinin katıldığı yarışmada 164 öğrenci ödül aldı. Yarışmada birinci olan öğrenciye Umre ödülü, ikinciye Balkan gezisi, üçüncüye Anadolu gezisi, 100 öğrenciye Çanakkale ziyareti ve 61 öğrenciye de bisiklet ödülleri verildi.

Genç Memur-Sen’in “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin Aliya gibi bilgelerini, Fatih gibi çağ açıp çağ kapatan liderlerini yetiştirmeyi amaçladığını ifade eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Sizler bizim için umutsunuz. Kendi medeniyet tarihimizden hareketle kurulacak yeni medeniyetimiz hamlemizin Fatihlerisiniz. Eğer, siz hem şahsi hayatınızda hem de medeniyet çabamızda başarılı olmak istiyorsanız, bıkmadan usanmadan bilmek uğraşı verin” şeklinde konuştu.

Ödül töreninde, okudukları 3 kitapla ilgili yapılan kompozisyon yarışmasında Şalpazarı Ayten Yılmaz Sağlık Meslek Lisesi’nden Mine Özata ve Sündüs Kılıç Çanakkale gezisi, Damla Yolcu da bisiklet ödülü kazandı. Öğrenciler ödüllerini protokolün elinden aldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir