Trabzon’da demokrasi yürüyüşü yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

demokrasi

Trabzon’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine tepki amacıyla Milli İrade ve Demokrasi Platformu tarafından tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla “Milli İradeye ve Demokrasiye Sahip Çıkma Yürüyüşü” yapıldı.

Cumhuriyet Caddesi’nde başlayıp Atatürk Alanı’ndaki Meydan Parkı’nda tamamlanan yürüyüş sırasında ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar, darbecilere lanet yağdıran sloganlar attı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz Atatürk Alanında yaptığı konuşmada, bugün Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde olması  gerektiğini belirterek, dünyanın her yerindeki Türklerin, birliğine ve  beraberliğine kast edenlere karşı ayağa kalktığını söyledi.

salpazari

Toplumun her kesiminin gösterdiği birlik ve beraberlikle darbe  girişiminde bulunanlara, “Be ey gafiller, be ey şaşkın adamlar, be ey satılmış  köpekler sizin ne haddinize kardeşim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kafa tutmak?  Türk milletine kafa tutmak sizin ne haddinize?” denildiğini vurgulayan Yavuz,  yürüyüşe katılımın çok yüksek olduğunu kendisinin dahi yoğunluk dolayısıyla alana  ulaşmakta zorluk yaşadığını anlattı.

Yavuz, tanka kafa tutan şanlı Türk milletinin şanlı evlatlarının bu  işin şakası olmadığını dünyaya anlattığını ve anlatmaya da devam ettiğini  anlatarak, şunları kaydetti:

“Hukuk kuralları çerçevesi içinde buna vesile olan, bize bu acıyı,  sıkıntıyı yaşatan kişi ya da kuruluşların tamamı şu anda derdest edilmiştir, adli  işlemler devam etmektedir. Seri şekilde sonuçlandırılmış hepsi kodese, çukura  tıkılmıştır.”

Yürüyüşün Trabzon’da 150’ye yakın siyasi parti, sivil toplum kuruluşu,  meslek odası, sendika, vakıf ve dernek işbirliğinde gerçekleştirildiğini dile  getiren Yavuz, hiçbir ayrım gözetmeksizin, ideolojik değerlendirme yapılmaksızın,  milletin ve vatanın geleceği için ortak deklarasyon imzaladıklarını söyledi.

Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşte, her türlü  darbeye karşı olunduğunun vurgulandığı deklarasyon bir görevli tarafından okundu.

demokrasi-onemli

Vali Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Karadeniz  Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal,   Büyükşehir Belediye  Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK  Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, MHP  İl Başkanı Nihat Birinci, Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, Vatan Partisi  Trabzon İl Başkanı Adem Kara, Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan  Ağar, Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu ve diğer ilgililer, ellerinde Türk  bayrakları ile platforma çıkarak vatandaşları selamladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir