Emekli Öğretmen Hasan Çakmak Şalpazarı’nda son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da bir süreden beri kanser tedavisi gören ve dün Saat 02.40 sıralarında kaldırıldığı hastanede vefat eden Emekli Öğretmen Hasan Çakmak bugün Şalpazarı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Şalpazarı’nın tanınmış öğretmenlerinden Fevzi Çakmak‘ın küçük kardeşi ve eski esnaf Veysel Karabayır ile Şalpazarı İlçe Tarım eski Müdürü Vet. İsmet Karabayır‘ın dayıları, Ecz. Uğur Çakmak‘ın da amcası olan Hasan Çakmak 67 yaşında ve 2 çocuk babasıydı.

Ağrı-Doğubeyazıt’ta öğretmenlik hayatına başlayan Hasan Çakmak sırasıyla; Şalpazarı İlçesi Tepeağzı Köyü, Kalecik Mahallesi, Düzköy Köyü, Gümüşhane İli, Şalpazarı Merkez İlkokulu, Akçaabat İlçesi’nde görev yaptıktan sonra Ankara’ya taşınmış ve 1999 yılında burada emekliye ayrılmıştı.

Hasan Çakmak Şalpazarı Merkez İlkokulu’ndaki görevi sırasında halk oyunları ekiplerinin kurulmasına öncülük etmiş ve ekip çalıştırmıştı. Hasan Çakmak‘ın cenazesi Şalpazarı Merkez Camii’ndeki öğle namızının ardından kılınan cenaze namazını müteakip Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla Çamkiriş Mahallesi’ne götürülerek burada toprağa verildi. Cenazeye Hasan Çakmak‘ın yakınları ve meslektaşlarıyla Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin ve İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz‘ın da aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Merhum Hasan Çakmak‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir