Şalpazarı Çevre Yolu’nda tarihi gün

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süre önce yeniden ihalesi yapılan Şalpazarı Çevre Yolu’nda çalışmalara başlandı. Çevre Yolu’nun bağlantı köprüsünün tablaları bugün dev vinçlerle yerlerine konuldu.

Kaymakam Uğur Ünsal, Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin de tırlarla getirilen köprü tablalarının yerleştirildiği bu tarihi ana tanıklık ettiler.

Çalışmaları yerinde takip eden Kaymakam Uğur Ünsal: “Şalpazarı için tabiri caizse kanayan yarasıydı Çevre Yolu sorunu. Bu sorun artık çözülüyor. Bir sorunun çözüldüğü gün de diyebiliriz buna. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız:

“İlçemizde, halkımızın öncelikli taleplerinin ilki olan Çevre Yolunun bugün köprü geçişi sağlanıyor. Buradan çok kıymetli Cumhurbaşkanımıza, çok kıymetli bakanlarımıza, genel müdürümüze, bölge müdürümüze ve hepsinden önemlisi 4 Trabzon Milletvekilimize teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun diyorum.”

Kaymakam ve Belediye Başkanı ile birlikte çalışmaları yerinde takip eden AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Bugün yağmurlu havanın bereketiyle birlikte hizmetimiz de bereketiyle geldi” diyerek sevincini şöyle dile getirdi:

“Yıllardır bitmeyen Şalpazarı Çevre Yolunu Cumhurbaşkanımız Trabzon Meydanındaki mitingde söz vermişti. Şalpazarı Çevre Yollunu bitiriyoruz demişti. Sonraki süreçte daha önceki Bakanımız Mehmet Cahit Turan beyin katkıları, Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu‘na, Bölge Müdürümüz Mehmet Aşık beye, Şimdiki bakanımız Adil Karaismailoğlu‘na çok teşekkür ediyoruz. Şalpazarı’nın bir problemini daha Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla hep birlikte geriye bırakmanın sevinci içindeyiz. Yüklenici firmaya da çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yakın bir zamanda Şalpazarımızın bu sorunu sıkıntısı da bitmiş olur.”

MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin de, “Şalpazarı’nın olmazsa olmazlarından Çevre Yolunu, ihaleyi yeni alan müteahitin çalışmalarıyla 1000 günde bitiriceğini söylediler. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir