yahnici ali cenaze

Şalpazarı eski Bakkal Ali Karabayır’ı ebediyete uğurladı

Daha Fazla Göster

Şalpazarı son bir yılda çok değerli esnaflarını bir bir kaybetti. Yarım asır öncelerinde yahni satan babası Yahnici Hasan‘ın lakabıyla 1970-1995 yılları arasında, Şalpazarı’nda “Yahnici Ali” olarak bakkal işleten Ali Karabayır (79) Samsun’da tedavi gördüğü hastanede dün vefat etmişti.

7 erkek ve 4 kız olmak üzere 11 çocuk babası olan Ali Karabayır, 1970’li yılların güvenle alışveriş edilen bakkaliyesiydi. O yıllarda Yahnici Ali‘den meşhur kırmızı helva satın almayan yoktur. Emekli Öğretmen Mustafa Karabayır‘ın ağabeyi olan Ali Karabayır bugün Şalpazarı Merkez Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

  

Şalpazarı’nın eski bakkal esnafı Ali Karabayır‘ın cenazesine ailesi ve yakınlarının yanı sıra; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Fehmi Cengiz, çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

  

Merhum Yahnici Ali Karabayır‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    1994 yılında şalpazarı lisesine atandığımda tanıdığım ve kardeşi emekli öğretmen Mustafa KARABAYIR hocamın abisi olan Ali Amcanın ölümünü büyük bir üzüntü ile öğrendim. Merhum Ali Amcaya Allahtan rahmet başta emekli öğretmen Mustafa KARABAYIR hocam olmak üzere kederli ailesine başsağlığı diliyorum.