Şalpazarı Halk Eğitim Merkezi’nde yıl sonu sergisi açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

halk egitim

Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı sene sonu sergisi açtı. Kaymakam Cafer Sönmez, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Taşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Beldüz ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Bilici’nin katıldığı serginin açılış töreninde bir konuşma yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Temel Dural şunları söyledi:

DSC_0890  DSC_0883

“Merkezimizde bu eğitim-öğretim yılında 18 mesleki ve teknik kurs, 16 genel kurs, 55 Okullar Hayat Olsun Projesi etkinlikleri 21 Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi kursları olmak üzere toplam 110 kurs açılmıştır. Bu kurslarımızda 952 kadın, 792 erkek olmak üzere toplam 1.744 kursiyer eğitim alırken, bunlardan 237’si kadın, 132 de erkek kursiyere belge verilmiştir. Ayrıca İlçemizde okul servis taşımacılığı yapan 30 şoföre de eğitim verilmiştir”

DSC_0923

Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Temel Dural, önümüzdeki yaz döneminde İlçe Müftülüğü ile işbirliği yaparak yaz kursları, ayrıca da Kurban Bayramından önce de canlı hayvan kesimi kursu açmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir