Şalpazarılı Öğretmen TUBİTAK Yarışması’nda birincilik kürsüsüne çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tubitak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 47. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması’nda, Samsun – Çarşamba Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni hemşehrimiz Adnan Kahraman ve öğrencileri, “Değerler Eğitimi” alanında hazırladıkları proje ile Türkiye birincisi oldular.

adnan  IMG_5076

TUBİTAK 47. Ortaöğretim Araştırma Projeleri yarışmasına 12 bölgede 13 bin 33 proje ile başvuru yapıldı.  “Değerler Eğitimi” alanında  Çarşamba – Samsun’dan katıldıkları “İnsanı Hor gören, İyiliği zor görür” projesi derece yaparak Samsun’un gururu oldu. Çarşamba’ da projeye başladıktan sonra önce Samsun’ da akabinde Ankara’da ki finallere gitme başarısını gösteren Çarşamba Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesinden Semanur Irmak, Ebru Akkuş ve Proje Sorumlu Öğretmeni Adnan Kahraman, TÜBİTAK’ın finallerinde birincilik kürsüsüne çıktılar. Coğrafya Öğretmeni Adnan Kahraman ve öğrencilerinin Samsun’a kazandırdığı birincilik büyük sevinç yarattı.

Değerli Öğretmen hemşehrimiz Adnan Kahraman’ı ve sevgili öğrencilerini kutluyor, bilimsel başarılarının devamını diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 12 Mayıs 2016, 09:45

    TÜBİTAK projeleri kapsamında birinci olan öğrencileri ve onları bu projeye hazırlayan değerli hemşehrimiz Öğretmen Adnan KAHRAMAN’ nı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
    Yüksel.UÇAR

  2. Hemşerim tebrikler. Başarılarının devamını diliyorum.

  3. 13 Mayıs 2016, 08:12

    Adnan hocamı ve öğrencilerini kutluyor başarılarının devamını diliyorum.