Şalpazarı’nda kahvehaneler Lig TV aboneliklerini yenilemedi… Vatandaşlar maç izleyemiyor…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

digimaxi

Artan fiyatlar kahvehanecileri pes ettirdi!

Şalpazarı İlçesi’nde kahvehane sahipleri, pahalı olduğu gerekçesiyle yeni sezon öncesi Lig TV aboneliklerini yenilemeyince sporseverler mağdur oldu. Süper Lig maçlarını izlemek isteyen vatandaşlar, 20 yıl öncesinde olduğu gibi, Lig TV aboneliği bulunan tanıdıklarının evlerine akın ettiler. Bir çok vatandaş ise iki haftadır taraftarı oldukları takımların maçlarını canlı olarak izleyemedi.

Kahvehaneler için uygulanan tarifenin aşırı pahalı olduğunu belirten;  Mümin Bektaş (Bektaşlar Kıraathanesi), Sinan Çakır (Çakıroğlu Kıraathanesi) ve Yunus Turan (Tepebaşı Kıraathanesi), “Şalpazarı’nın nüfusu git gide düştü. Buna mukabil, Lig TV her yıl fiyat artırdı. Müşteri potansiyelimiz düştüğü için bu durum aleyhimize oldu. Geçen yıl abonelik için yaklaşık 6 bin 500 TL ödedik, bunun yarısını bile kazanamadık. Şimdi ise 8 bin 500 TL isteniyor. Bunu nasıl verelim” diyerek ilgililerden anlayış beklediklerini söylediler.

Fiyatların 3-4 bin TL’ye çekilmesini isteyen kahvehane sahipleri; “Böyle bir fiyat olsa dişimizi sıkar öderiz ama, bunu ödeme imkanımız yok. Şalpazarı’nda sadece Trabzonspor maçlarından ücret topluyoruz. Bir maçla bu ücreti nasıl karşılayalım” dediler.  Bektaşlar Kıraathanesi Sahibi Mümin Bektaş, ise bu durum üzerine Digitürk Trabzon Yetkili Bayisi elemanlarının kendilerine gelerek, 6,700 – 7 bin TL peşin fiyat teklif ettiklerini ancak bunun kabul edilebilir bir tarafı olmadığını da kaydederek; “Her yıl zarar ettik. Fiyatı makul seviyeye çekmezlerse biz esnaf olarak Lig TV almamamaya karar verdik” diye konuştu.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 Eylül 2015, 09:01

    Evet Şalpazarı için özellikle fiyat pahalı ama şalpazarı kraathane esnafına bu eziyet az bile. güya direniyorlar örgütleniyor dayanışma yapıyorlar digitürk e karşı protesto ediyor ama içlerinden biiri çıkıp utanmadan kapalı kapılar ardında fırsatçılık yaparak yinede balıklama dalıp yem oluyor. Bu dayanışma örneği deyil maskaralıktır.Şalpazarına böyle hizmet lüks sayılır olmasın daha iyi.