AK Parti Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cora-acisu-da

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, Partisinin İlçe Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Şalpazarı’na geldi. Milletvekili Av. Salih Cora Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın isteği üzerine Belediye ve Hükümet Konağı önünde çiçeklerle karşılandı. Karşılamaya; AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara, Belediye Meclisi Üyeleri, Partililer, Belediye Personeli, Muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Milletvekili Salih Cora'yı çiçeklerle karşıladı
Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Milletvekili Salih Cora’yı çiçeklerle karşıladı

Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora ile Parti binasına kadar yürüdü. Milletvekili Cora, AK Parti Trabzon İl Başkan Yrd. Aydın Gündoğdu ve Mehmet Alp ve İl Kadın Kolları Başkan Yrd. Nurten Şahin ile birlikte Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

İlçe Danışma Meclisi Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı
İlçe Danışma Meclisi Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı

salih-cora-ak-parti

Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Danışma Toplantısı’nda AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara‘dan sonra konuşan Trabzon Milletvekili  Av. Salih Cora, “7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde Şalpazarı’nda ne söz verdiysek bir bir yapıyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Sizlere hizmet bizim boynumuzun borcudur. Fazlasıyla yapacağız” dedi

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora şunları söyledi:

Şalpazarı’na yeni hükümet binasını 2017 programına aldırdık

“Her yerde söylüyorum. Nüfusum kimlikte Tonya’ya kayıtlı ama, siyasi nüfusum Şalpazarı’na kayıtlı. Bunun hakkını verecek hizmetleri de inşallah gerçekleştireceğiz. Vermiş olduğumuz sözlerin her birini tek tek hayata geçireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizim Şalpazarı’nda hükümet konağı ihtiyacımız vardı. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu ile görüştük. Hükümet Konağı 2017 yatırım programına alındı.

Ağasar Deresi ıslahı için 10 Milyon lira ödenek çıkardık

Şalpazarı’nda sel felaketi oldu. Vatandaşımızın yanında olduk. Sel felaketinde mağdur olan vatandaşlarımızın her birine Belediye üzerinden destek sağladık. Ağasar Deresi’nin ıslahını yaptıracağız. Bunun için yatırım programındaki 5 milyon liralık ödeneği 10 milyon liraya çıkardık. Islah çalışmalarının tamamlanmasından sonra Ağasar Deresi Acısu’ya doğru çok güzel bir görünüme kavuşacak.

acisu-hatira2

Kadırga yolunu birinci öncelikli yol olarak programa aldıracağız

Şıhkıranı – Erikbeli – Kadırga yolunun yapımı için girişimlerimizi sürdürüyoruz. Yeşil Yol kapsamında yapılması için ikinci öncelikli olarak programa alındı. Bunu birinci öncelikliye dönüştürüp kısa sürede parasını aktartmamız gerekiyor. Bunu takip ediyoruz. Şalpazarı – Tonya karayolu çalışmaları devam ediyor. Bu aynı zamanda Şalpazarı için bir çevre yolu konumundadır. Kamulaştırmadan dolayı sıkıntılar var bunu çözeceğiz.

acisu-hatira

Belediye Başkanı Refik Kurukız, Milletvekili Cora’ya teşekkür etti

Şalpazarı Belediye Başkanının, belediye hizmet binasıyla ilgili bizden talepleri oldu. Hizmet binası, kültür merkezi, toplantı salonlarıyla beraber bir sosyal tesis yapılması için İller Bankasıyla görüştük. Olumlu karşılandı. Çok uygun koşullarda kredi talebimiz onaylandı. Hayırlı olsun. Şalpazarı’na belediye hizmet binası ve sosyal tesis kazandıracağız.

Turizm amaçlı 2 gölet yapacağız

Trabzon’a ikinci bir Devlet Üniversitesiyle birlikte Şalpazarı’na Meslek Yüksek Okulu kazandıracağız. Ancak bunun kağıt üzerinde kalmaması için, burada okul ve yurt binalarının hazırlanması lazım. Bunu yerel dinamiklerle halletmemiz lazım.

spor-salih-cora

Şalpazarı’nda mesire alanlarıyla ilgili çalışmalarımız var. DSİ’nin 2017 yılında Şalpazarı’nda turizm amaçlı 2 adet gölet projesi var. Şalpazarı’na, Başbakan, Bakan düzeyinde görüşmeler yaparak, kamulaştırmayla İlçe Stadı kazandırmak istiyoruz. Seçimde söz vermedik ama stad konusunda talep var. Ayrıca yer bulunması halinde iki adet semt sahası yapmayı düşünüyoruz.

Geyikli Sağlık Evi programa alındı

Sağlık Bakanlığı ile görüşmemizde, Geyikli Sağlık Evi yatırım programına girdi. Bu sözümüzü de gerçekleştireceğiz. Söz vermediğimiz bir çok şeyi de gerçekleştireceğiz. Bunun dışında Trabzon Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları var. Bu yıl 10 km. asfalt yol yapıldı. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Meclis Üyelerimizi tebrik ediyorum.

uskudar

Salih Cora, Hilmi Türkmen’e teşekkür etti

Üsküdar Belediyemizin Şalpazarı’nda gençler için bir Kültür Merkezi inşaatı var. İnşaat hızla devam ediyor. Tamamlandığında Şalpazarı’na çok faydalı hizmetler sunacak.”

Şalpazarı Stadı için önerilen arsayı inceledi

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, İlçe Danışma Meclisi Toplantısından sonra vatandaşların ve muhtarların sorularını cevaplandırdı. Milletvekili Cora toplantı çıkışında Üsküdar Belediyesi’nin “Şalpazarı Kültür Merkezi” inşaatını ziyaret ederek, ilgililerden bilgi aldı. Milletvekili Salih Cora buradan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız‘ın Acısu’da onuruna verdiği yemeğe katıldı. Milletvekili Salih Cora, Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ile birlikte Beşikdüzü’ne giderken, Şalpazarı İlçe Stadının yapılması istenen araziye de bakarak, Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban‘dan bilgi aldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir