29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle kutlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cumhur

Cumhuriyetimizin 92. yıldönümü Şalpazarı’nda törenle kutlandı. Sabah Saat 09.00’da Kaymakam Cafer Sönmez makamında tebrikleri kabul etti. Havanın elverişsiz olması nedeniyle tören Atatürk İlkokulu Salonunda yapıldı.

Saat 10.00’da, sunuculuğunu Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hülya Ünsal’ın yaptığı tören saygı duruşu ile başladı. Ardından da İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra Kaymakam Cafer Sönmez, Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın ve Belediye Başkanı Refik Kurukız, salonda bulunan herkesin bayramını kutladı.

Kaymakam Cafer Sönmez törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Değerli Şalpazarı halkı, değerli hemşehrilerim. Yoğun ve karışık günler geçirdiğimiz bu günler, bir kaç gün içinde önümüze konulacak olan seçim sandığı ve bizi yönetecekleri seçme hakkımızı kullanma imkanımız, bizi gelişmiş ve modern ülkeler sınıfına dahil etme imkanı veren Cumhuriyeti anlamamıza, kavramamıza imkan sağlıyor.”

Törende öğrenciler şiirler okudu, Doğancı Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nigar Kukuoğlu’nun sazı eşliğinde öğretmen korosu kahramanlık türküleri seslendirdi. Şalpazarı Anadolu Lisesi Kız Halk Oyunları Ekibi de horon gösterisi sundu. Tören sonunda ayrıca çeşitli yarışmalarda başarılı olan öğrencilere hediyeleri verildi.

cumhur2

Törene diğer bazı daire amirlerinin yanı sıra; AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ve MHP İlçe Başkanı Pirağa Yaşar da katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir