Şalpazarı’nda öğrenciler sosyal medya kullanımı konusunda uyarıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda Anadolu Lisesi öğrencilerine Uzm. Pedagog Ahmet Kukuoğlu tarafından, “Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı” ile ilgili seminer verildi.

Trabzon Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi ile beş ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği bünyesinde; bölgemizde sosyal farkındalık yaratmak ve toplumsal bilinçlenmeye dönük etkileşim sağlamak amacıyla: “Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı, Madde Bağımlığı, Öfke Kontrolü, Empati ve iletişim ile Okul Aile İlişkilerinde Güncel Sorunlar” konularında yıl boyu devam edecek seminerler planlandığı belirtildi.

Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Pedagog Ahmet Kukuoğlu, düzenlenen seminerlerle günümüzün önemli bir sorunu haline gelen Ve Büyükliman Bölgesinde gençler arasında yaygınlık kazanmaya başlayan madde kullanımı (sigara, alkol ve özellikle uyuşturucu ve türevleri) hakkında uzman personeller ile Şalpazarı ilçesi tüm öğretmenlerine, taşıma şöförlerine ve öğrencilerine ulaşıldığını ifade ederek, “Aynı şekilde Tonya İlçesinde öğretmenlere bu seminerler verilmiştir. Bu yıl içerisinde ilerleyen aylarda Beşikdüzü, Vakfıkebir ve Çarşıbaşı İlçelerinde de öğrenci, veli ile taşıt şöförlerine bu seminerlerin verilmesi planlanmıştır.

Şalpazarı’nda Atatürk İlkokulu Salonunda düzenlenen ve Okul Müdürü Kadir Özdemir‘in de izlediği seminerde özellikle sanal dünyanın günümüz gençlerinin yaşamlarındaki yerine değinen Pedagog Ahmet Kukuoğlu, bilinçli kullanılmayan (cep telefonu, tablet ve bilgisayar) gibi teknolojik araçların insanların yaşamı üzerindeki olumsuz sonuçları ve bilhassa sosyal medya araçlarının barındırdığı olumsuz içerikler ve bunların yanı sıra maruz kalınılabilecek siber zorbalık süreçleri üzerinde durarak,  geleceğimizin teminatı gençlerin zamanı etkin kullanma ve bilinçli kullanılmayan sanal iletişimin olumsuz sonuçları konularında uyardı.

Aynı gün öğleden önce de Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Şalpazarı ÇPAL Salonu’nda seminer verildi. Seminer öncesi Okul Müdürü Mustafa Demir de bir konuşma yaptı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir