logo

Şalpazarı’nda Öğretmenler Günü Kutlandı


Turgay İkinci
turgayikinci@hotmail.com

Şalpazarı’nda 24 Kasım 2018 Öğretmenler Günü 23 Kasım 2018 Cuma günü Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk İlkokulu Salonu’ndaki tören 13.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk‘un mesajının okunmasından sonra önce göreve yeni başlayan bir öğretmen ardından da İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Akıl günün anlam ve önemine iliştin bir konuşma yaptı.

Programda sırasıyla; Şalpazarı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yasin Baltürk, “Öğretmenim” adlı şiiri okudu. Şalpazarı ÇPAL Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mahmut Bozaklı‘nın öğrencilere hazırladığı skeçler sergilendi. Şalpazarı ÇPAL Müdür Yrd. Cumali Kalaycı ve Doğancı Ortaokulu Müdür Yrd. Nigar Kukuoğlu tarafından solo türküler seslendirildi. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler, Şalpazarı ÇPAL Müdür Başyardımcısı Sülbiye Özdemir yönetiminde, “Mesleğe Giriş Yemini” ettiler. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

Program, Şalpazarı Eğitim Kültür, Sanat ve Turizm Derneği tarafından gönderilen hediyelerin öğretmenlere dağıtılmasıyla sona erdi.

Öğretmenler Günü Programına; Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Belediye Başkan Yrd. Hasan Karabayır ve  İlçe J. K. Serdar Ceylan ile bazı daire amirleri de katıldılar.

Hasta öğretmenler de unutulmadı

Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz,  Halk Eğitim Müdürü Temel Dural ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri çerçevesinde emekli Öğretmenlerimizden İlçe merkezinde ikamet eden ve sağlık sorunları yaşayan emekli Öğretmen Adil Bektaş’ı evinde ziyaret ederek kendisiyle bir süre sohbet etti. Cengiz ve Dural Emekli Öğretmen Adil Bektaş’a Şalpazarı’nda vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

Etiketler: » » »
Share
1967 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Hatice Demir ile Ali Karabayır dünya evine giriyor

  06 Ağustos 2020 Uncategorized

  Turalıuşağı Mahallesi'nden Ayşe - Mustafa Demir çiftinin kızları Hatice ile Çamkiriş Mahallesi'nden Emine - Mustafa (Sarı) Karabayır çiftinin oğulları Ali dünya evine giriyor. Çamkiriş Mahallesi eski Muhtarı Mustafa Karabayır, Şalpazarı Halı Sahada 7 Ağustos Cuma akşamı Saat 19.00'da kına ve 9 Ağustos Pazar akşamı Saat 19.00'da yapılacak düğün törenine herkesi davet ediyor.  ...
 • Şalpazarı’nda Öğretmenler Günü Kutlandı

  28 Kasım 2018 Eğitim, Uncategorized, ÜstHaberler

  Şalpazarı’nda 24 Kasım 2018 Öğretmenler Günü 23 Kasım 2018 Cuma günü Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk İlkokulu Salonu'ndaki tören 13.30'da saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'un mesajının okunmasından sonra önce göreve yeni başlayan bir öğretmen ardından da İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Akıl günün anlam ve önemine iliştin bir konuşma yaptı. Programda sırasıyla; Şalpazarı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yasin...
 • Muzaffer Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Adaylığı için AK Parti’ye müracaatını yaptı

  08 Kasım 2018 KüçükManşet, Siyaset, Uncategorized

  Geyikli'de iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Muzaffer Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı adaylığı için AK Parti'ye müracaat etti. AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk'a başvuru evraklarını teslim eden Muzaffer Türkmen, AK Parti'den Şalpazarı Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Muzaffer Türkmen'e salondaki vatandaşların huzurunda alındı belgesini teslim eden AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, "Partimiz hangi adayı gösterirse hep birlikte arkasında duracağız" diyerek kısa bir konuşma yaptıktan sonra salondan ayrıldı. AK P...
 • Şalpazarı’nda çay evinde bayramlaşma programı gerçekleştirildi

  22 Ağustos 2018 AltManşet, Uncategorized

  Şalpazarı'nda Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Kaymakamlık çarşı ortasındaki Demirbaş Çay Ocağında bayramlaşma programı gerçekleştirdi. Bugüne kadar Kaymakamlık makamında ve bir süre öncesinde öğretmen evinde gerçekleştirilen program bu kez bir çay ocağında icra edildi. Çay ocağındaki bayramlaşmaya Çarşamba pazarının da etkisiyle katılım hayli yüksek oldu. Bayramlaşmaya Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma K. V.,  Sancaktepe Belediye Başkan Yrd. Rıfkı Bektaş, daire amirl...