Şalpazarı’nda Öğretmenler Günü Kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda 24 Kasım 2018 Öğretmenler Günü 23 Kasım 2018 Cuma günü Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk İlkokulu Salonu’ndaki tören 13.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk‘un mesajının okunmasından sonra önce göreve yeni başlayan bir öğretmen ardından da İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Akıl günün anlam ve önemine iliştin bir konuşma yaptı.

Programda sırasıyla; Şalpazarı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yasin Baltürk, “Öğretmenim” adlı şiiri okudu. Şalpazarı ÇPAL Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mahmut Bozaklı‘nın öğrencilere hazırladığı skeçler sergilendi. Şalpazarı ÇPAL Müdür Yrd. Cumali Kalaycı ve Doğancı Ortaokulu Müdür Yrd. Nigar Kukuoğlu tarafından solo türküler seslendirildi. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler, Şalpazarı ÇPAL Müdür Başyardımcısı Sülbiye Özdemir yönetiminde, “Mesleğe Giriş Yemini” ettiler. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

Program, Şalpazarı Eğitim Kültür, Sanat ve Turizm Derneği tarafından gönderilen hediyelerin öğretmenlere dağıtılmasıyla sona erdi.

Öğretmenler Günü Programına; Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Belediye Başkan Yrd. Hasan Karabayır ve  İlçe J. K. Serdar Ceylan ile bazı daire amirleri de katıldılar.

Hasta öğretmenler de unutulmadı

Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz,  Halk Eğitim Müdürü Temel Dural ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri çerçevesinde emekli Öğretmenlerimizden İlçe merkezinde ikamet eden ve sağlık sorunları yaşayan emekli Öğretmen Adil Bektaş’ı evinde ziyaret ederek kendisiyle bir süre sohbet etti. Cengiz ve Dural Emekli Öğretmen Adil Bektaş’a Şalpazarı’nda vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir