Atatürk’ü vefatının 80. yıldönümünde bir kez daha andık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün ölümünün 80. yıldönümü münasebetiyle Şalpazarı’nda, “Atatürk’ü Anma Programı” gerçekleştirildi.

İlk tören Şalpazarı İlk ve Orta Okulu bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde Saat 09.00’da başladı. Kaymakam Murat Beşikci ve Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz, Atatürk Anıtına çelenkleri koydular. Daha sonra Türk Bayrağı yarıya indirildi. Saat 9’u 5 geçe ise polis, jandarma ve ambulans sirenleriyle araçlardan kornalar çalındı. Atatürk için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

  

 

Daha sonra Atatürk İlkokulu Salonundaki törene geçildi. Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Atatürk’ü Anma Programı’nı okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Hülya Ünsal ve Fatma Sağlam sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmeni Zeki Bayraktar yaptı. Atatürk tişörtlü öğrenciler şiirler okudu, sinevizyon ve oratoryo gösterisi sunuldu. Törene; Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz, İlçe Jandarma Komutanı Serdar Ceylan, İlçe Emniyet Amiri V., AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin ve  İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz ile daire amirleri de katıldı.

Tören sonunda Kaymakam Murat Beşikci programı hazırlayan ve sunan A.Y. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerini tebrik etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir