Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu “Trabzon Günleri” ni değerlendirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ayse sula trabzon

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Ankara’da bu yıl 25-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen “Trabzon Günleri” yle ilgili bir açıklama yaptı. Trabzon’un Türkiye’nin çimentosu olduğunu ifade eden Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, “Bu etkinliğin düzenlenmesinde, başta İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

ayse sula trabzon (1)

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Ankara’da düzenlenen ve on binlerce kişinin ziyaret ettiği Trabzon Günleri’ni değerlendirdi. Köseoğlu, “Bir tatlı söz, bir güler yüz kurar köprüleri, örer bağları. Trabzon Günleri buna vesile oldu. Trabzon adına çok güzel bir etkinlik oldu. Bu etkinliğinden düzenlenmesinde başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Trabzon Günleri’nin düzenlendiği Ankara AKM’de hemen her gün stantları ziyaret eden gelen misafirlerle de tek tek ilgilenen ve sosyal medyadan her gün paylaşımlar yaparak dikkat çeken  Köseoğlu, “İlk kez 2007’de başlayan ve gelenekselleşen Trabzon Günleri bu yıl Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun himayelerinde görkemli bir şekilde başladı ve öyle de sona erdi. Açılış oldukça görkemliydi. Trabzon Günleri Ankara’da kıymetli Meclis Başkanımız İsmail Kahraman beyefendinin katılımlarıyla gerçekleşen muhteşem bir açılışla başladı. Yine Maliye Bakanımız Naci Ağbal, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek ve çok sayıda milletvekili arkadaşımız açılışa eşlik etti. Sonraki günlerde Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek de stantları ziyaret etti. Hem siyasetin hem de Ankara’nın Trabzon Günleri’ne ilgisi üst düzeydeydi. Bu da bize oldukça yüksek bir moral oldu” dedi.

salih vekil

TRABZON GÜNLERİ KÖPRÜ OLDU

Trabzon’un farklı bir memleket olduğunun Ankara’da bir kez daha tescillendiğini kaydeden Köseoğlu, “Trabzon, yıllardır Ankara’da, Türkiye’nin diğer illerinde ve hatta yurt dışında pek çok etkinlikle adından söz ettiren örnek bir şehir. “Trabzon Günleri” vesilesiyle Trabzon’un güzelliklerini, zengin kültür ögelerini bir kez daha Ankara’da, Türkiye’mizin başkentinde sergiledik. Trabzon, pek çok konuda öncü olan bir şehir. Kendine özgü kültürü, müziği, horonu, zengin mutfağıyla Trabzon, kendisini tanıyan herkesi şaşırtmayı ve büyülemeyi başarıyor; binlerce yıllık tarihin mirasçısı. Trabzon, bugün metrekaresine en fazla spor tesisi düşen altyapısı ve spor kültürüyle sporun başkenti. Trabzon, metrekaresine en fazla sanatçı düşen şehir olarak bir sanat şehri, turizmde Türkiye’nin yeni parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerleyen yeni bir cazibe merkezi. Trabzon, tüm bu özellikleriyle gerek geçmişi gerek bugünüyle tanınmayı ve tanıtmayı hak ediyor. Diğer yandan, artık geleneksel hâle gelen bu etkinlikler bir şehrin tanıtımından çok öte anlamlar taşıyor. Ülkemizin bugün en çok ihtiyacı olan birlikteliğin, kardeşliğin, her görüşten her düşünceden insanların kaynaşmalarının güzel bir örneği oldu, siyaset üstü değerlerin paylaşıldığı ve konuşulduğu bir platform işlevi gördü. Birçok vatandaşımızın yanı sıra, buradaki pek çok değerli siyasetçimizin de aralarında bulunduğu çok sayıda önemli siyaset, kültür ve sivil toplum insanını ağırladı. Bu tür etkinlikler, ülkemizde yaşayan farklı etnik ve kültürdeki insanlarımızı bir araya getirmek için âdeta bir köprü vazifesi görür. Farklılıklarımızı zenginlik gördüğümüz zaman evrensel ve anlamlı bir kültürün temellerini birlikte atmış olacağız. Bu tür etkinlikler batı ile doğuyu yakınlaştırdığı gibi, kuzeyle de güneyin kucaklaşmasına vesile olmaktadır. Aynı zamanda bu kültür kucaklaşması, geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kurmakta ve kuşakları birbirine bağlamaktadır. Genç kuşakların kültür çeşitliliğine şahit olmasına neden olan bu etkinlikler, evlatlarımızın araştıran, sorgulayan, düşünen, örf ve âdetlerine sahip çıkan kişiler olmasını da sağlamaktadır. Karadeniz içinde filizlenip toplumun her kesimine yayılan bu zengin kültürümüz, ülkemizin dört bir yanındaki yansımalarıyla birlik ve beraberliğimizin âdeta teminatı olmuştur” dedi.

TRABZON BİR MEDENİYET ŞEHRİDİR

Trabzon’un bir medeniyet şehri olduğunu da kaydeden Köseoğlu, “Fatihi Fatih Sultan Mehmet, Valisi Yavuz Sultan Selim, tüm dünyaya hüküm süren Kanunî Süleyman’ın da doğum yeri, şehzadeler kentidir. Köklü tarihinin yanı sıra, zengin bir kültür ve sanata da sahiptir. Horonuyla birlik ve beraberliğin sembolü olmuş, kemençe ve kavalıyla da gönüllerde yer tutmuştur. Mısır unundan kuymağına, karalahanasından hamsisine kadar, sofralarımızda bulunan bir lezzet ve kültür çeşitliliği, zenginliği oluşturmuştur. Bizler hep şunu söyledik: Trabzon’un “T”si, Türkiye’nin “T”sidir. Trabzon bu ülkenin çimentosu, birlik ve beraberliğinin teminatıdır” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir