Gavazuğu Terzi Ahmet Gülay dualarla ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda bir çınar daha devrildi. Şalpazarı’nın hayattaki en eski esnafından biri daha ebediyete intikal etti. 93 yaşında vefat eden, “Gavazuğu Ahmet” olarak tanınan Terzi Ahmet Gülay bugün yıllarca namazını eda ettiği Şalpazarı Merkez Camii önünden dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Hüseyin, Pirağa ve Nafiz Gülay‘ın babaları ve Şalpazarı Kaymakamı Makam Şoförü Hüseyin Şekerci’nin kayın babası olan Terzi Ahmet Gülay bir süreden beri Trabzon Fatih Devlet Hastanesi’nde yanık tedavisi görüyordu. 3-4 ay süren tedavi süreci  Ahmet Gülay‘ın bu sabaha karşı Saat 04.00 sıralarında vefatıyla sona erdi.

Gavazuğu Terzi Ahmet Gülay için Şalpazarı Merkez Camii önünde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu‘nun kıldırdığı cenaze namazında; Ahmet Gülay‘ın ailesi ve yakınlarıyla, Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkanı Refik Kurukız, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, çok sayıda esnaf, siyasetçi ve kamu görevlisinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi saf tuttu.

Terzi Ahmet Gülay‘ın cenazesi kılınan cenaze namazından sonra Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla Turalıuşağı Mahallesi’ne götürülerek buradaki aile kabristanlığına defnedildi. Merhum Gavazuğu Ahmet amcaya Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir