Geyikli eski Öğretmen Ömer Aksu’yu ebediyete uğurladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

omer aksu

2 hafta önve beyin iltihabı teşhisiyle tedavi altına alınan ve dün hastanede 53 yaşında vefat eden Söğütlü Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Ömer Aksu‘nun cenazesi yıllar önce görev yaptığı Geyikli Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ailesini, yakınlarını, öğrencilerini, meslektaşlarını ve sevenlerini yasa boğan Ömer Aksu, aslen Giresun’un Dereli İlçesi’nden olup,  1993 – 2003 yılları arasında 10 yıl kadar Geyikli Beldesi’nde öğretmenlik yapmıştı.

Geyikli Adembilmez İlkokulu’na sınıf öğretmeni olarak atanan Ömer Aksu, buradan da 2 yıl sonra Fen Bilgisi Öğretmeni olarak Geyikli İlköğretim Okulu’na gelmişti. Geyikli’de Leyla Gülay ile hayatını birleştiren Ömer Aksu, Beldede arıcılığın gelişmesine önemli katkılarda bulunmuştu.

Mesleğini Akçaabat Söğütlü Ortaokulu’nda sürdürürken rahatsızlanarak hayata veda eden 3 çocuk babası Fen Bilgisi Öğretmeni Ömer Aksu‘nun cenazesi,  vasiyeti üzerine çok sevdiği Geyikli Mahallesi’ne defnedildi. Ömer Aksu için Geyikli Mahallesi Gültepe Camii avlusunda Cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenazeye Ömer Aksu‘nun ailesi, yakınları, meslektaşları ve öğrencilerinin yanı sıra Akçaabat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Demirci ve Geyikli İlköğretim Okulu’nun eski Müdürü Abdulkadir Uzun da katıldı. Ömer Aksu‘nun cenazesi daha sonra Konakyanı Kabristanlığında toprağa verildi.

Öğretmen Ömer Aksu‘a Allah’tan rahmet, başta ailesi ve yakınları olmak üzere, eğitim camiasına ve Geyikli Mahallesi’ne başsağlığı dileriz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir