Kalp hastası Asiye Yılmaz’a Gümrükçüğlu morali

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hava ambulans ucak

Yıllardır kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve kalp nakli için sıra bekleyen 65 yaşındaki 2 çocuk annesi Asiye Yılmaz geçtiğimiz günlerde aniden rahatsızlanarak Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Doktorların isteği üzerine Asiye Yılmaz ambulans uçakla Antalya’ya götürülerek, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Cihazla yaşayan Asiye Yılmaz‘ı Üzümözü Mahallesi’ndeki evinde ve kaldırıldığı Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde ziyaret eden AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu‘nu arayarak durumu kendisine ilettiğini belirterek, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, hastanın Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla süratle Antalya’ya götürülmesini sağlamıştır. Hasta hemşehrimiz ve yakınlarıyla,  Şalpazarılılar adına AK Parti İlçe Başkanı olarak kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

3867,19jpg

Vakfıkebir İlçe Tarım Müdürlüğü’nden emekli olan Ziraat Teknikeri Yusuf Yılmaz‘ın eşi olan Asiye Yılmaz‘ın 4 çocuğundan biri yaylada süt kazanına düşerek, diğeri de 17 Ağustos 1999’daki Adapazarı depreminde hayatını kaybetmişti. Kalp rahatsızlığına yakalanan Asiye Yılmaz kalp nakli için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nden sıra beklerken, Üzümözü Mahallesi’nde bir cihazla yatalak olarak yaşam sürüyordu.

topkara-asiye-ile

Asiye Yılmaz‘a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, “Allah şifa versin” diyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir