Şalpazarı’ndan Sağlık Ordusuna 19 nefer daha

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

salpazari sml mezuniyet

Eski adı,  “Şalpazarı Ayten Yılmaz Sağlık Meslek Lisesi” olan, Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 20. Mezuniyet Töreni Atatürk İlkokulu Salonu’nda yapıldı.

mezuniyet1mezuniyet2

Törene Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Emniyet Amiri Akif Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, Malmüdürü Ahmet Kandil, İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik, AK Parti Şalpazarı İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Bektaş, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Murat Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

mezuniyet3

Okul Müdürü Mustafa Demir,  2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 295 öğrencinin öğrenim gördüğü Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 20. mezuniyet törenine katılan davetlilere, “Hoşgeldiniz” diyerek başladığı koruşmasında, okullarının sağlık eğitiminde marka olma vizyonuyla yoluna devam ettiğini ve bu istikamette görevlerini en iyi şekilde yerine getirmenin mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Salonu dolduran öğrenci velilerine de seslenen Müdür Mustafa Demir sözlerini şöyle sürdürdü:

mezuniyet4

“Değerli velilerimiz… Sizden 4 yıl önce emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı okulumuz tüm personeli ile eğitti, şekillendirdi, bilgilerle donattı. Vatan ve milletini seven, kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, yaşamayı ve yaşatmayı görev bilen, sevgi dolu bireyler olarak hazırladı. Şimdi size büyük bir mutluluk ve heyecan içinde tekrar takdim ediyoruz. Onların istikballeri için hiç bir endişe duymayın. Mezun olan öğrencilerimiz hiç beklemeden Devlette ve özel sektörde iyi şartlarda iş bulma imkanına sahiptirler.”

mezuniyet5

Şalpazarı Kaymakamı Sönmez de, buraya kadar evlatlarının güze bir gününe şahitlik etmek için çoğu dışardan gelen öğrenci velilerine “Hoşgeldiniz” dedi. Kaymakam Sönmez,  Şalpazarı’nın Türkiye Haritasında, Trabzon’da küçük bir nokta olduğunu ancak, çocukların kaderini değiştirecek kadar önemli bir merkez olduğunu ifade ederek, “Çocuklarınız burada temiz, nezih bir ortamda, güvenlikli bir ortamda eğitim aldılar. Bugün mezun olup, uçup gidecekler. Sizlerden küçük bir istirhamımız var. Çevrenizdeki tanıdıklarınıza, eşlerinize dostlarınıza, Şalpazarı’nı ve okulumuzu övmeniz ve onlara takdirlerinizi iletmenizi bekliyoruz” dedi.

mezuniyet6mezuniyet8

Öğrenciler, Nadiye Gözaçan yönetiminde meslek yemini ettikten sonra okul birincisi Bünyamin çakmak yaş kütüğe plaketi çaktı. Diplomasını ve plaketini İlçe Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın’ın elinden aldı. Okul iikincisi Zeynep Kandil’e diplomasını ve plaketini Belediye Başkanı Refik Kurukız verdi. Okul üçüncüsü Özlem Sağlam’a da plaketini ve diplomasını İlçe MEM Güner Cengiz verdi.

mezuniyet7mezuniyet9

Mezuniyet Töreninde mezun öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan, "Okul Korosu" duygulu parçalar seslendirdi.
Mezuniyet Töreninde mezun öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan, “Okul Korosu” duygulu parçalar seslendirdi.
Öğrenciler daha sonra Atatürk Ortaokulu merdivenlerine dizilerek topluca kep fırlattı
Öğrenciler daha sonra Atatürk Ortaokulu merdivenlerine dizilerek topluca kep fırlattı

Haber video yayına hazırlanıyor…

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir