“Şalpazarı’nın Vekili” Salih Cora Şalpazarı’na geldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cora2

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, bugün öğleden sonra Şalpazarı’na gelerek, Partililerle birlikte İlçe merkezinde dolaşarak vatandaşlarla kucaklaştı.

HABER VİDEOSU

[youtube qtF4pej2bac]

Durak Çay Evi önünde AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan, “Şalpazarı’nın Vekili” daha sonra hafif kar yağışı altında çarşı turu yaptı. İlçenin pazarı olması nedeniyle Tonya ve Beşikdüzü’nden de çok sayıda tanıdık simayla karşılaşan Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora hemşehrileriyle hasret giderdi.

salih-cora1

Bazı vatandaşların isteklerini dinleyerek, taleplerini alan Milletvekili Cora, Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez’i de makamında ziyaret ederek bir süre dinledi. Kaymakam Cafer Sönmez, Milletvekili Av. Salih Cora’dan İlçeye Yüksek Okul yerine ilk etapta “Sosyal Bilimler Lisesi” açılmasının doğru olacağını söyledi. Kaymakam Sönmez, yaylalara ev yapımının yasaklanmasının isabetli bir uygulama olduğunu belirterek, “Yaylaya ev yaparak yer kapma peşinde olanlar aslında çocuklarımızın geleceklerini çaldıklarını bilmeliler” diye konuştu.

Topkara: Sağlık Meslek Yüksek Okulu açmak istiyoruz

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara ise, Şalpazarı’na mutlaka meslek yüksek okulu kazandırmak istediklerini, bunun da en çok tercih edilen ve mezunları iş bulan Sağlık Meslek Yüksek Okulu olmasını düşündüklerini söyledi. Topkara, “Burada açılacak Sağlık Meslek Yüksek Okulu’na Türkiye’nin her tarafından öğrenci gelir. Öncelikle bu alan üzerinde bir okulu İlçemize kazandırmak ana hedefimiz” diye konuştu.

Cora: Yayla evleri turizme kazandırılacak

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora da, yaylalarda yeni inşaatlara izin vermeyeceklerini, Körfez Ülkelerinden Doğu Karadeniz’e ve özellikle de Uzungöl’den sonra Trabzon’un batı tarafındaki yaylalara doğru yoğun bir Arap turist akını beklendiğini bunun için de mevcut yayla evleriyle ilgili yasal düzenleme yapacaklarını söyledi. Milletvekili Cora, “Gurbette yaşayan hemşehrilerimiz yaylalara güzel evler yaptılar. Bunları yıktırmak yerine, pansiyon gibi kullanılacak şekilde resmileştirmek istiyoruz. Ev sahipleri evlerini kendi kullanmadığı dönemlerde turistlere kiralayarak gelir elde edecekler. Böylece bölgede turizm gelişirken, vatandaşlarımıza da kazanç kapısı açılacak” dedi.

IMG_9598

Haberin devamı yayına hazırlanıyor…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 17 Mart 2016, 13:54

    Sayın Vekilimizin Şalpazarı İlçemize sık sık gelerek yetkililer ve vatandaşlarla içiçe olması sevindirici…Şalpazarı ilçemizin bir Vekili olduğunu kanıtlamış oldu. Tebrikler..

  2. 20 Mart 2016, 21:53

    sayın başkanım şalpazarına gelmeniz güzelde doğancı köyünün yolları halen beton veya asfalt sız hani verdin söz nerde selam iyi calışmalar