Şalpazarıspor, Sezon Açılışı ve Destek Gecesi’nde taraftarlarıyla buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon 1. Amatör Küme’de mücadele eden ve 2021-2022 Sezonuna hızlı başlayan Şalpazarıspor, dün akşam Halı Saha Tesisleri’nde düzenlenen “Sezon Açılışı ve Destek Gecesi”nde hemşehrilerileriyle buluştu.

Necati Selvitop ve Erol Yanık‘ın sunumuyla gerçekleştirilen geceye Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe J. K.  Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, diğer bazı daire amirleri, Trabzonsporlu eski Futbolcu Mehmet İpek, bazı mahalle muhtarları, Şalpazarıspor Kulübü Başkanı Gazi Cevat Özdemir ve Yöneticiler, STK temsilcileri, sponsor işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Selvitop: “Kendimizi sorgulamalıyız”

Sunucu Necati Selvitop gecede yaptığı açılış konuşmasında, Şalpazarıspor’a sahip çıkan İlçe esnafı ve sakinlerini yere göğe sığdıramadı. Selvitop Şalpazarılılar’ı gençlere sahip çıkmaya dedikoduları dikkate almamaya davet etti.

“Bugünden itibaren beyaz bir sayfa açtık. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Jandarma, Emniyet, daire amirlerimiz, siyasetçiler ve esnafımızla kenetlendik. Böyle devam etsin inşallah” diyen Necati Selvitop, “Şalpazarı’ndan nemalananların şimdi burada olsanı isterdim” şeklinde sitem etti.

Şalpazarı’nın kültürel değerlerinin Trabzon ve Türkiye’nin tanıtımlarında kullanıldığını ancak, İlçenin böyle zamanlarda yalnız bırakıldığını söyleyen Selvitop, “Bunu durup düşünmeliyiz. Kendimizi sorgulamalıyız. Kendi insanımızı yüceltmeliyiz” diye konuştu.

Bu konuşmanın ardından Kulübe yardım toplandı. Yardım için sıraya girenler futbolcularla tek tek el sıkışarak başarı dileklerinde bulundu. 10 ay kadar önce vefat eden Sanatçı Çayan Hüseyin Aydın‘ın anısına türküsünü seslendiren Pelin Karaağaçlı, davetlilerin gözlerini yaşarttı. Gecede Sebahattin Yanık, Aydın Güner, Yamaç Ağasar, Şenol Çakır, Muhammet Sarı, Efe Karagüzel, Emre Özdemir, Tayfun Akkaya, Nizam Bektaş ve Aydem Şow sahne aldı.

Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan ve Belediye Başkanı Refik Kurukız da gecede birer konuşma yaptı. Şalpazarıspor’un her zaman yanında olduklarını ifade eden Kaymakam Şahan ve Belediye Başkanı Kurukız, “Şampiyon oluruz, olamayız hiç önemli değil. Burada amaç; İlçemize, Ülkemize yakışır gençler yetiştirmek” dediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir