Şehit Asker Alper Al’ı Şalpazarı’nda binlerce kişi ebediyete uğurladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’da dün sabah hainlerin sala tuzakladığı bombanın patlaması sonucu Şehit olan Sahil Güvenlik Söz. Mot. Er Alper Al’ın cenazesi Şalpazarı Atatürk Ortaokulu bahçesinde binlerce kişinin katıldığı törenin ardından Üzümözü Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Sahil Güvenlik Söz. Mot. Er Alper Al’ın Özgeçmişi

Sahil Güvenlik Söz. Mot. Er Alper Al 1 Temmuz 1993 tarihinde Şalpazarı İlçesi’nde doğdu. 2011 yılında Bahçecik Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdi. Şehit Sahil Güvenlik Söz. Mot. Er Alper Al 5 Ocak 2016 tarihinde Sözleşmeli Er olarak TSK’da Sahil Güvenlik Komutanlığı emrinde göreve başladı. Hatay’da 22 Mayıs 2016 tarihinde Saat 08.30 sıralarında içerisinde 2 ceset bulunan bir can salının yedeklenerek kıyıya intikali sırasında meydana gelen patlama neticesinde şehit oldu. Sahil Güvenlik Söz. Mot. Er Alper Al bekar olup 3 erkek kardeşi bulunuyor. Şehit Alper Er’in ağabeyi Onur da TSK’da Jandarma Yüzbaşı olarak görev yapıyor.

????????????????????????????????????

Şehit Sahil Güvenlik Söz. Mot. Er Alper Al’ın cenazesine ailesi, yakınları ve binlerce vatandaşın yanı sıra; Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri; Av. Salih Cora, Muhammet Balta ve Adnan Günnar, Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez,  Garnizon Komutanı Mehmet Taşkın, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız,  Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu İşadamı Atilla Ataman, AK Parti Trabzon İl Başkan Vekili Hasan Dilekoğlu, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, Beşikdüzü Belediyesi eski Başkanı Ramis Uzun, Geyikli Belediyesi eski Başkanı Muzaffer Türkmen,  askeri ve mülki erkan katıldı.

HABER VİDEOSU

muratsehit er alper alcelenkDSC_0731

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 23 Mayıs 2016, 22:36

  Saygıdeğer AL Ailesi. Canınız, canımız biricik evladınızın şehadet haberini aldım. Şehidimizin ruhu şad olsun. Mekanı Cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

  Vatan için ölmekmiş kaderi; işte bu yüzden aldı Yüce Yaradanimiz ALPER i.

  Başımiz sağolsun. Allah sabırlar versin.

  Muhammet ikinci

 2. 24 Mayıs 2016, 00:01

  MEKANI CENNET OLSUN.ALLAH YAKINLARINA SABIR VERSİN.BÜTÜN AİLE EŞRAFLARININ BAŞI SAGOLSUN.

 3. 24 Mayıs 2016, 09:38

  Uzaktanda olsa akrabamız olan AL ailesinin başı sağ olsun.Acıları acımızdır.Şehit evladımıza Allahtan rahmet diliyorum.Vatan için Şehit düşenler asla ölmemiştir Kıyamete kadar yaşamaktadır.Evladınızla gurur duymalısınız.Sizlerde bu kutsal nişana sahip oldunuz.Allah bu ayrılıktan dolayı sizlere metanetler versin.Kolay değil zor dayanılır.Dilerim Allahımdan yavrunuz sizleride cennete çağırır.Bu amaçsız savaşın bir an önce bitmesini yönetenlerden istiyoruz.Allah sabırlar ihsan etsin.

 4. Alper AL kardeşimize Allah’dan rahmet,AL ailelesine geride kalanlara sabırlar diliyorum. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü canları pahasına koruyan bu kahramanlarımız kuşkusuz çok kutsal bir amaç için şehit olmuşlardır. Gönlümüz, tüm iyi dileklerimiz, dualarımız dünyaya nam salmış Mehmetçiklerimiz iledir.

 5. 24 Mayıs 2016, 16:54

  mekanı cennet olsun ailesine Allah sabır vesin.

 6. 25 Mayıs 2016, 17:26

  Muhterem Al ailesi evladınızın şehadet haberini aldım .Öncelikle ‘Al’ ailesine ,tüm Üzümözü köyüne, Şalpazarı camiasına,ve tarih boyunca Uhud’da, Bedir’de , Malazgirt’te,Fatih’in saflarında,Balkanlar’da Çanakkale’de ve bugün de güneydoğudaki mücadelede nice şehit ve gazi haberleriyle mukaddes bir dava uğrunda adı geçen ve kıyamete kadar da bu şerefi koruyacak olan ‘İslam Alemi’ne baş sağlığı diliyorum .Mevla sabırlar versin. Mekanı cennet olsun!