Sinlice eski Muhtarı Mustafa Nuri Uçar’ın cenazesi toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün ormanda ağaç çekerken, kopan halatın başına çarpması sonucu feci şekilde yaralanarak hastaneye kaldırılan ancak yolda vefat eden Sinlice Köyü’nün eski Muhtarı, Emekli Orman Muhafaza Memuru Mustafa Nuri Uçar‘ın cenazesi bugün dualarla toprağa verildi.

Sinlice Mahallesi’nin sevilen simalarından biri olan Mustafa Nuri Uçar 71 yaşında ve 4 kız, 3 erkek olmak üzere 7 çocuk babasıydı. Gümüşhane (Torul ve Kürtün), Trabzon (Tonya) ve Ordu (Korgan)’da orman muhafaza memurluğu yaptıktan sonra köyüne dönen Mustafa Nuri Uçar, 1995-2000 yılları arasında bir dönem Sinlice Köyü Muhtarlığı görevinde de bulunmuştu.

Sinlice Mahallesi’nde orman işleriyle uğraşan ve Katağaç Obası başındaki yayla yolunda çay ocağı işleten emekli ormancı, dün geçirdiği iş kazasının ardından ağır yaralı olarak kendi kamyonetiyle oğlu Muhammet Uçar tarafından Tonya Devlet Hastanesi’ne götürülmüştü. Yolda Tonya 112 ambulansına nakledilen eski muhtar, Tonya Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne sevkedilmiş ancak yolda hayata veda etmişti.

Sinlice Köyü eski Muhtarı Emekli Ormancı Mustafa Nuri Uçar bugün Sinlice Mahallesi’nde öğle namazından sonra yüzlerce kişinin katılımıyla kılınan cenaze namazını müteakip ebediyete uğurlandı. Mustafa Nuri Uçar‘ın cenazesine ailesi ve yakınlarıyla, çok sayıda ormancı meslektaşı da katıldı. Cenazeye Şalpazarı Belediye Başkan V. Gazi Erdal Kumaş, İlçe J. K. Serdar Ceylan ve AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk da katıldı. Eski muhtarın cenazesi Sinlice Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Merhum Sinlice Köyü eski Muhtarı Emekli Orman Muhafaza Memuru Mustafa Nuri Uçar‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir