Zabıta Nesil Kandil’in cenazesi Geyikli’de toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon’da 38 gün kadar yoğun bakımda kalan ve dün 50 yaşında vefat eden Beşikdüzü Belediyesi’nin 10 yıllık Zabıta Memuru Nesil Kandil bugün önce Beşikdüzü’nde, ardından da Şalpazarı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

1 çocuk babası Zabıta Memuru Nesil Kandil için önce Beşikdüzü Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Törende yapılan konuşmalarda, Nesil Kandil‘in çevresinde çok sevilen bir insan olduğu ve verilen görevleri en iyi şekilde yaptığı anlatıldı.

Zabıta Memuru Nesil Kandil’in cenazesine, Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal ve Belediye Başkanı Refik Kurukız ile Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun da katıldı.

Nesil Kandil için Çakmak Camii’ndeki öğle namızının ardından cami önünde cenaze namazı kılındı. Helallik alındı. Beşikdüzü Belediyesi cenaze nakil aracıyla Şalpazarı’nın Geyikli Mahallesi’ne getirilen cenaze, Lügütlü Camii’ndeki ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip buradaki mezarlığa defnedildi.

Cenaze namazı öncesi Beşikdüzü Belediyesi’nde bir süre Nesil Kandil ile birlikte görev yapan Emekli İmam Hatip Ali Kıran duygusal bir konuşma yaptı. Kıran, merhum Zabıta Nesil Kandil‘in görevini süratle yerine getiren bir memur olduğunu söyledi.

Nesil Kandil‘in Lügütlü’deki cenazesine; Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun‘un yanı sıra her iki ilçeden yüzlerce kişi katıldı.

Nesil Kandil’in vefatının ardından ilkokul arkadaşının sosyal medyadaki göz yaşartan paylaşımı

Ahmet Zikri ÖzkılıçNesil Kandil ile birlikte.

Mekanin Cennet olsun kardesim. Daha dun gibi her şey ne zaman yaşandı ve sona erdi. 3 yaşından itibaren hatirladigim bir omur. 1975 yılında ilkokula başladık. Karda kışda kara lastik ayakkabınızla 3 km dağ yolundan elimizde yakacak odununuzla okula gittik. Hala aklımda yembes kuruş büyük babamdan yembes kuruş babamdan aldım sözlerini. Sis dağında sabahtan akşama kadar aç elimize tutuşturulan mısır ekmeği ile inek peşinde koşturmak ve oyunlar oynamak bazen barışır bazen kavga ederdik elektrik olmadığından akşam namazi yatıp sabah namazı kalkardık ama mutluuyduk keşke o günlerde olsaydık. Sonra ortaoku lise ama fakir olduğumuzdan sen babanin kantininde ben ise cay ocaklarında çalışarak liseye devam ettik. Fakir olduğumuzdan dersaneye gidemedik üniverste hayatımız olmadı. Sonra beraber askere gittik sen izmir ben bilecik e. Terhis olduk memlekette iş aramaya başladık. Beraber askeriye girdik. Sen sonra ayrıldın zabıta oldun. Evlendik çocuklarımız oldu. Bu arada dünyanın en büyük acılarından birini yaşadım 6 yaşında Yunus Emremi kaybettim. Benden selam söyle oğluma onuda çok özledim. Işte hayat bu kadarmış. Allah dan gelene sabredeceğiz razı olacağız. Bu küçük hayatımız hep garibanın ve acılarla geçti. Inşallah bunlar günahlarımıza sayılır cennette buluşuruz. Kardeşim Nesil Kandil Allah rahmet etsin mekanın cenet olsun. 4.5 ay önce vefaat eden babama da selam söyle.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir