İmam Hatip Ahmet Karagöl’ün cenazesi Sütpınar’da toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa bir süre önce kanser teşhisiyle tedavi altına alınan ve önceki gün akşam 49 yaşında hayata veda eden Tuzla Sultan 1. Ahmet Camii İmam Hatibi Ahmet Karagöl bugün Sütpınar’da binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle ebediyete uğurlandı.

Sultan 1.Ahmet Cami İmamı Ahmet Karagöl dün Tuzla’da görev yaptığı caminin önünde Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen’in de katıldığı cenaze töreniyle Şalpazarı’na uğurlanmıştı. İmam Hatip Ahmet Karagöl’ün cenazesi bugün Sütpınar Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip dualarla Mahalle Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze namazını kıldıran merhum İmam Hatip Ahmet Karagöl’ün hocası Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi eski Müdürü Ali Ramazanoğulları kıldırdı. Emekli Müdür Ahmet Karagöl’ün bir anısını da anlattı. Emekli İHL Müdürü, “Ben ona yaptığı bir hareket nedeniyle horozum diyordum. Şimdi benim horoz öldü ama başkaları var.” dedi.

2 çocuk babası olanTuzla Sultan 1. Ahmet Camii İmam Hatibi Ahmet Karagöl’ün cenazesine katılan cemaat Sütpınar Camii’ni hınca hınç doldurdu. Cenaze namazı için mezarlıkta saf tutan cemaat alana güçlükle sığdı. Cenazeye merhum İmam Hatip Ahmet Karagöl’ün ailesi ve yakınlarıyla, onlarca meslektaşları,  Şalpazarı Belediye Başkan V. Erdal Kumaş, Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk’un da aralarında bulunduğu Şalpazarı’nın her mahallesinden,  çevre ilçelerden ve uzak şehirlerden yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Merhum İmam Hatip Ahmet Karagöl’e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir