Emekli Din Görevlisi Yusuf Usta Şalpazarı’nda ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün geçirdiği kalp krizi sonucu 63 yaşında vefat eden emekli İmam Hatip Yusuf Usta Şalpazarı’nda yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Şalpazarı Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Kemalettin Usta ve Tonya Şehit Soner Yıldırım İMKB MTAL Müdürü Yücel Usta‘nın ağabeyleri olan Yusuf Usta 2 çocuk babasıydı. Eski adıyla Yüksek İslam Enstitüsü’nü tamamlayarak İmam Hatip olarak göreve başlayan Yusuf Usta dini kariyerinin yanında siyah kuşak sahibi ve karate antrenörüydü.

Yusuf Usta‘nın cenaze namazı Şalpazarı Merkez Camii’ndeki öğle namazının ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu tarafından kıldırıldı. Cenazeye Yusuf Usta‘nın ailesi ve yakınlarıyla, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı İlçe MEM Hüseyin Türkmen, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Mustafa Koç, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Beşikdüzü ve Tonya’dan eğitimciler, STK temsilcileri ve Şalpazarı Belediyesi personelinin de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Yusuf Usta‘nın cenazesi, cenaze namazının ardından Şalpazarı Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla Akçiriş Mahallesi’ne götürülerek burada toprağa verildi. Merhum Yusuf Usta’ya Allah’tan rahmet,  yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Merhum Yusuf Usta’dan karatede uçan tekme

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir