Sütpınar’da İcazet Töreni yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sütpınar Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 5 hafız için bugün öğleden önce Sütpınar Camii’nde icazet töreni düzenlendi. Törene Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ile çok sayıda din görevlisi ve vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Samsun İl eski Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Sütpınar Kur’an Kursu’nun kurucusu rahmetli Ali Rıza Öztürk hocanın vefat ederken kendisine vasiyette bulunduğunu ve “Kur’an Kursu’nu benden sonra sen yaşatacaksın. Eğer o Kur’an Kursu ayakta kalmazsa vebali senin boynunadır demişti. Ben de bu hakkımı kullanarak herkesi daha fazla gayret göstermeye davet ediyorum” diye konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Sütpınar Kur’an Kursu’nun yeniden canlandırılmasında emeği geçen başta Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen‘e, Tuzla Belediyesi eski Bşk. Yrd. Ahmet Çabuk‘a ve şimdi Eynesil Müftüsü olan Şalpazarı eski Müftüsü Yılmaz Çelik‘e de bir kez daha teşekkür etti.

Ali Diner (Güdün), Mustafa Bayraktar (Simenli), Arif Sami Yazıcı (Sugören), Sefa Muhcu (Kuzuluk) ve Hacı Muhammet Muhcu (Dereköy) için düzenlenen ve Mavi Karadeniz’den canlı yayınlanan İcazet törenin son bölümünde Kur’an Kursu için vatandaşlardan bağış toplandı. Öğle namazından sonra da cami altındaki yemekhanede vatandaşlara etki pilav, tatlı ve ayran ikramında bulunuldu.

Hafızlarımızı tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir