Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şalpazarı’na otobüs seferlerini başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Şalpazarılılar’ın özlemle beklediği bir hizmeti nihayet hizmete soktu. Büyükşehir Belediyesi 525 hat numarasıyla Şalpazarı’na otobüs seferlerini bugün resmen başlattı.

Şalpazarı Belediyesi sabah saatlerinde anonsla vatandaşlara Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferlerinin başlayacağını ve ilk seferinin ücretsiz olacağını duyurdu. Çok geçmeden vatandaşlar çarşı ortasında toplanmaya başladı. Belediye Başkanı Refik Kurukız, Başkan Yardımcısı Mustafa Özendi, Belediye Meclisi Üyeleri, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları’nın da aralarında bulunduğu kalabalık otobüsü uğurlamak için bir araya geldi.

Kaymakam uyardı

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Cuma namazının kılınması askıya alındığı bir günde otobüs seferinin başlayacak olması nedeniyle vatandaşların alanda toplanması bazı çevrelerin haklı tepkilerine neden oldu. Edinilen bilgilere göre Kaymakam Uğur Ünsal‘ın da kalabalığa, “Bu kadar insanın bir arada olması doğru değil. Herkes dağılsın. Aranızdaki mesafeleri koruyun. Koronavirüs tedbirlerine uyalım” şeklinde uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Otobüsü Şalpazarı’ndan hafta içi 07.00, 12.00 ve 17.00 saatlerinde hareket edecek. Trabzon’dan ise 09.00, 14.00 ve 19.00 saatlerinde Şalpazarı yönüne hareket edecek. Cumartesi ve Pazar günleri ise günde iki sefer yapılacak. Şalpazarı’ndan ilk sefer sabah 08.00’de, Trabzon’dan ise 10.00’da yapılacak.  İkinci sefer ise Şalpazarı’ndan 16.00’da, Trabzon’dan ise 18.00’de yapılacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir