Trabzon Şehir Müzesi törenle hizmete açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

soylu trabzon muzesi acildi

Trabzon Şehir Müzesi bugün gerçekleştirilen törenle ziyarete açıldı.
Ortahisar ilçesi Kahramanmaraş Caddesi’nde bulunan Şehir Müzesi’nin açılışı için düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Oltan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu eseri Trabzon’a kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ederek “Şehir müzeleri bir şehrin hafızası demektir, tarihi demektedir. Gençlerimize nereden geldiğimizi, ne için yaşadığımızı ve nerede olmamız gerektiğini hatırlatan bir önemli mekânlardır. Bu vesile ile bu güzel hizmette emeği geçenlere şehrimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Trabzon Valisi Yücel Yavuz da konuşmasında Şehir Müzesi’nin Trabzon turizmine çok önemli katkıları olacağına dikkat çekti. Vali Yavuz, “Müzeler bir şehrin mührüdür, anahtarıdır. Tarihle geleceği buluşturan mekanlardır. Bu eserin Trabzon’umuzun özellikle turizm alanındaki gelişmesine çok katkı sağlayacağını biliyorum” diye konuştu.

“İçinde bulunduğumuz sistem darbeler üretiyor”

İçinde bulundukları sistemin darbeler ürettiğini belirten Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sistemin devam etmesini savunanlar, aynen bunun devam etmesini istiyorlar. 15 Temmuz akşamı saat 20:00’de Hakkarili gençler bakanlığımızdaydı. Ben yarım saat, bir saat sonra bu ülkede bir darbe olacağını düşünmüyorum. Bu darbelerin içinde yaşamış bir ailenin mensubu olarak darbe olacağını hiç düşünmüyorduk. Hangi biriniz 15 Temmuz akşamı birtakım ihanet gruplarının bu ülkenin yarınlarına ve bu ülkenin sevgilisi olan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bir darbe girişimi içerisinde olduğunu düşünür. 28 Şubat’ı hepimiz hatırlıyoruz. İktidar dolu dizgin gidiyordu. Hangi birimiz 27 Şubat günü 28 Şubat’ta böyle bir tabloyla karşılaşabileceğini ve yeniden Türkiye’nin birtakım zulümlerle bir takım ayrımlarla karşı karşıya kalabileceğini düşünüyorduk. Hiçbirimiz. Bilmelisiniz ki bizim annelerimiz, babalarımız 26 Mayıs akşamı o milletin o gün ki sevgilisi olan Menderes’in idama gidecek yolculuğa çıkacağını düşünmemişti. 71 aynısıydı, 80 aynısıydı. 27 Nisan aynısıydı. Gezi olayları da aynısıydı.”

“Hadi et de göreyim şimdi özerklik”

Bu sistemin milleti sürekli mahkum etmeye çalışan bir sistem olduğuna dikkati çeken Soylu, “Bu millet bu sistemin bedelini ödedi. Ne zaman ki Recep Tayyip Erdoğan denilen bu milletle beraber hareket eden anlayış çıktı, bilmenizi istiyorum ki onu da devirmeye, ona da oyun kurmaya, ona da kumpas kurmaya çalıştılar. Ama bu millet bırakmadı. Şimdi diyorlar ki bu devam etsin. Ne olacak? Bir ekonomik kriz olursa yine bunların ayağına çelmeyi takarız. Türkiye’de 7 Haziran’ı hatırlayın. O terör örgütünün uzantılarının, siyasi uzantılarının o afralarını, tafralarını, şımarıklıklarını. ‘Özerklik ilan edeceğiz’, hadi et de göreyim şimdi özerklik.” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir