Trabzon Valisi Öz, Sera Gölü düzenleme çalışmalarını inceledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

niyeto

Bir doğa harikası olan ve denize yakınlığı ile bilinen Sera Gölü’yle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çevresinde 360 derece gezilebilecek şekilde düzenlenen Sera Gölü’nde birinci etap çalışmalarında son aşamaya gelindi.

niyoto
Sera Gölü çevresindeki çalışmaları yerinde inceleyen Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nun onayından geçen Sera Gölü ile ilgili 2 aşamalı proje tasarlanmıştı. İlk aşamada yapılan mevcut dolgu alanındaki çevre düzenlemeleri, rekreasyon alanları, hizmet tesisleri, lokanta, otopark ve kafeterya gibi çalışmalar önümüzdeki turizm sezonuna yetiştirilecektir.
Sera Gölü’nün çevresi tamamen temizlendi ve buraya akan dere ıslah ediliyor. Gölün dolmaması ve kirlenmemesi için bentler yapılmaktadır. Birinci etap çalışmaları için bugüne kadar toplam 3 milyon 670 bin lira harcama yapıldı. Bu çalışmalar bitirildiğinde Sera Gölü masmavi bir göl olacak ve Trabzon’un gözde mekanlarından birisi haline gelecektir” dedi.

niyetof
İkinci etap çalışmalarına da önümüzdeki süreçte başlanacağını ifade eden Vali Öz,”Önümüzdeki süreçte de ikinci etap çalışmalarıyla ilgili proje hazırlıkları sürüyor. Proje bitirildiğinde ihaleye çıkacağız. Bu çalışmalar kapsamında da gölün çevresinde 360 derece gezilebilecek şekilde bir yürüyüş yolu ve seyir noktaları oluşturulacak. Bütün bu çalışmalar tamamlandığında burası yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olacaktır” diye konuştu.
Vali Öz, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir