Trabzon’da Olimpiyat Yürüyüşü yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

olimpyat

Trabzon’da gerçekleştirilecek olan GYMNASİADE 2016 Trabzon Okul Sporları Olimpiyatları’nın kortej yürüyüşü bugün Trabzon Valiliği önünden başlayarak Atatürk Alanında son buldu. 150 öğrencinin 300 metrelik dev Türk bayrağını taşıdığı yürüyüşe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’da katıldı.

Trabzon’da yarın başlayacak ve 18 Temmuz’a kadar sürecek olan GYMNASİADE 2016 Trabzon Okul Sporları Olimpiyatlarının startı bugün yapılan Olimpiyat Yürüyüşü ile verildi.

Trabzon Valiliği önünden başlayan, ardından Kahramanmaraş Caddesinden devam eden yürüyüş Atatürk Alanında son buldu. Yürüyüşe; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar ve Ayşe Sula Köseoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, ISF Genel Sekreteri Jan Coolen, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkan Vekili Ali Faik Hacıoğlu, Trabzonspor Yöneticisi Emre Aksoy, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk, il yöneticileri, bürokratları, sporcular, yabancı misafirler ve vatandaşlar katıldı. 150 öğrencinin 300 metrelik Dev Türk bayrağını taşındığı yürüyüşte, öğrenciler sloganlarla Trabzon’u inletirken, mehter takımının da katılmasıyla yürüyüş büyük bir şölene dönüştü. Olimpiyat yürüyüşünün sonunda günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir