Şalpazarı Grup İçme Suyu Projesi tam gaz devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı ve Beşikdüzü İlçelerinin en büyük sorunlarından biri olan su sorunu 2023 yılında çözüme kavuşacak. Şalpazarı tarihinin en büyük projesi olan, “Şalpazarı Grup İçme Projesi”, DSİ’nin “Gökçe Göl Gölet Projesi” ile de turizme hizmet edecek.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “2023 yılında tamamlanması planlanan İçme Suyu ve Gölet Projesi tamamlandığında, Şalpazarı İlçemizde 15, Beşikdüzü İlçemizde de 12 mahalleye sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırılacak. DSİ’nin yapacağı göletle de bölge turizmi daha da canlanacak” dedi.

Su Projesinin dağları, tepeleri aşa aşa ilerlediğini kaydeden AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Şalpazarı’na sözüm var” diyerek, projenin kararlılıkla uygulanmasını sağlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na, Trabzon B.B. Başkan Vekili Atilla Ataman’a, TİSKİ Genel Müdürü Ali Teketaş’a ve ekibine, ayrıca yüklenici firmaya teşekkür etti.

2 yılda tamamlanması planlanan proje kapsamında; 83 km. isale ve şebeke hattı, 61 vantuz, 42 tahliye, 21 maslak, 12 depo, 3 su alma yapısı, 2 terfi binası ve 1 adet arıtma tesisi inşa edilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir