15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Şalpazarı ve Beşikdüzü’nde kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı ve Beşikdüzü’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle programlar düzenlendi.
Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde akşam düzenlenen törene Kaymakam Uğur Ünsal ve eşiyle katıldı. Buradaki törene Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe J. K. Serdar Ceylan, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç ve daire amirleriyle AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin ve İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz da katıldı.


Törende bir konuşma yapan Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal şunları söyledi:
“Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi karşısında aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferimizin 4. yıl dönümündeyiz.

Milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında Aziz Milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek hain darbe girişimine karşı durarak, canı pahasına ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır.

Tarih boyunca nice ihaneti; feraset, cesaret ve fedakârlığı ile aşan milletimiz, FETÖ’nün yaşattığı bu günü de unutmayacak, unutturmayacaktır. Milletimiz, bu kutsal topraklara saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. Türkiye tek yürek olmuştur. Bizler ay yıldızlı bayrağın destanını okuyarak bugünlere gelmiş, bundan sonra da onun destanını yazarak yolumuza devam edecek olan bir milletin köklerinde yeşermiş, hayat bulmuş neferleriz.

Üzerinde yaşadığımız bu zorlu coğrafyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeler, vatanımızın bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik bazı emellerden ve beyhude gayretlerden vazgeçilmediğini göstermektedir. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı onurla korumanın yolu milletçe kenetlenmektir. Aziz Milletimiz, şehitlerimizin emaneti güzel vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, geçmişinden gelen onurlu duruşuyla. milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz hain kalkışma planında ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.”
Törende Şalpazarı Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu Şenitlerimizin ruhu için Kur’an okuyarak dua yaptı.


Şalpazarı’ndan sonra Beşikdüzü Çakmak Camii önünde düzenlenen törene de katılan Şalpazarı Kaymakamı ve Beşikdüzü Kaymakam Vekili Uğur Ünsal Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gören ve daire amirleriyle birlikte şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu.


Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun törende yaptığı konuşmada, “Bu alçak hain FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetliyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir