Vefat eden Şalpazarı eski Müftüsü Abdurrahman Küçük, Of’ta toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceki gün Trabzon’da bir süreden beri tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında vefat eden Şalpazarı eski Müftüsü Abdurrahman Küçük, memleketi Of İlçesi’ne bağlı Yazlık Mahallesi’nde mahşeri bir kalabalıkla ebediyete uğurlandı.

Şalpazarı’nda 2011-1013 yılları arasında görev yapan Abdurrahman Küçük, mesleğinin hakkını veren mütevazi kişiliği ile kısa samanda herkesin sevgisini ve saygısını kazanmıştı. Şalpazarı’ndan da bir çok din adamının yetişmesinde emeği olan Abdurrahman Küçük, hizmet içi eğitici kurslarla İlçe genelinde görev yapan İmam Hatiplerin bilgilerini tazeliyordu.

Dini günlerde gazetemizde vatandaşları uyarıcı yazıları yayınlanan Müftü Küçük, Şalpazarı’ndan Çaykara’ya tayin olduktan sonra gittiği Hac’da rahatsızlanmış ve Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alınmıştı.

4 çocuk babası olan Emekli Müftü Abdurrahman Küçük, Of İlçesi Yazlık Mahallesi Merkez Camii’nde öğleden sonra kılınan cenaze namazını müteakip dualarla ebediyete uğurlandı. Müftü Küçük‘ün cenazesine; Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Trabzon Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt, Trabzon eski Müftüsü Ahmet Bulut, çok sayıda İlçe Müftüsü, Din Görevlisi ve vatandaş katıldı.

Şalpazarı’na önemli hizmetlerde bulunan eski Müftümüz Abdurrahman Küçük‘e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir