Emekli İETT Şoförü Ahmet Muhcu’nun cenazesi Dereköy Mahallesi’nde toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Şoförlüğü’nden emekli olan Ahmet Muhcu 14 Ekim 2018 Pazar akşamı Saat 21.30 sıralarında tedavi gördüğü Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etmişti.

63 yaşında vefat eden 10 çocuk babası, “Boru Ahmet” olarak tanınan Ahmet Muhcu‘nun cenazesi bugün Dereköy Mahallesi eski Camii’ndeki öğle namazından sonra cami avlusunda kılınan cenaze namazını müteakip Mahalle Mezarlığı’na defnedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden emekli olduktan sonra memleketi Şalpazarı’na dönen Ahmet Muhcu, koyun besiciliği ve yük taşımacılığı yapıyordu. Geçen Kurban Bayramı’nda yüz felci geçiren “Boru Ahmet”, İstanbul’da gittiği hastanede önce beyninde tümör ve son olarak da akciğer kanseri teşhisiyle tedavi olmaya başlamıştı.

Gülsena Halı Yıkama Sahibi Recep Muhcu‘nun ağabeyi, Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Mehmet Muhcu‘nun amca oğlu ve Şalpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Muhcu‘nun da dayısı olan Ahmet Muhcu Dereköy Mahallesi’nin ve Şalpazarı’nın renkli simalarından biriydi. Ahmet Muhcu‘nun cenazesine; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, çok sayıda mahalle muhtarı ve siyasetçinin yanı sıra, STK temsilcilerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce vatandaş katıldı. Cenazeye katılan cemaat cami avlusuna sığmadı.

Merhum Ahmet Muhcu‘ya Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir