Süleyman Soylu Trabzon Büyükşehir Belediyesi İftarına katıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

soyluu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin yağışlı hava nedeniyle dün akşam Ondokuz Mayıs Spor Salonu’nda verdiği iftar büyük ilgi gördü. Salonu hıncahınç dolduran yaklaşık 3 bin kişi topluca oruç açtı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ve AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara‘nın da katıldığı iftarda bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’nin üzerine oyun oynuyorlar. Sadece şu kadarını söyleyeyim 2015 yılı, Türkiye’nin otomotiv üretiminde bütün tarihinin en yüksek yılıydı ama ne yaptılar birileri devreye girdi, o üretimleri aksatmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Türkiye’nin önünü kesmeye, bir şekilde engellemeye çalıştılar ama takatleri yetmedi. 2015 yılında rekor kırdık. 2016 yılında tarihimizin en büyük otomotiv üretimini ortaya koyacağız.” dedi.

ahmet

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım‘ın katılımıyla dünyanın dördüncü büyük köprüsünün hizmete açıldığını anımsatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi engellemeye çalışsalar da terörle bizim umudumuzu kırmaya çalışsalar da ülkemin yarınlarına atacağı adımları hainliklerle, hain planlarla engellemeye çalışsalar da doludizgin büyük, güçlü, modern Türkiye’ye, dünyanın ilk 10 büyük devletinden birisi olan Türkiye’ye adım adım gidiyoruz. Hep birlikte üniversitelerimizle, şehir hastanelerimizle, barajlarımızla, bölünmüş yollarımızla sadece bu coğrafyaya değil, dünyaya ve etrafımızdaki coğrafyaya sözü olacak, sözünü söyleyecek kuvvetli bir Türkiye’yi hep birlikte inşa ediyoruz, imar ediyoruz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir