Ünlü Sanatçı Sait Uçar Hamsiköy’de son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 2 yıldır kanser teşhisiyle tedavi gören ve önceki gün tedavi gördüğü hastanede 60 yaşında hayata veda eden yöremizin ve Karadeniz’in ünlü kemençe ve ses sanatçısı Sait Uçar bugün Maçka İlçesi’ne bağlı Hamsiköy Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

2 çocuk babası Sait Uçar başta Kadırga Otçu Şenliği olmak üzere Karadeniz yayla şenliklerinin vazgeçilmez sanatçısıydı. Kasımağzı Mahallemizde yakın akrabaları bulunan Sait Uçar‘ın vefatı yakınlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

Sait Uçar‘ın cenazesi, Hamsiköy’de kar fırtınası altında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazeye; Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu,  AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta ve Av. Salih Cora, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bşk. V. Atilla Ataman, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Maçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nevzat Beldüz, çok sayıda yöresel sanatçı ve yakın dostlarının da aralarıda bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Merhum sanatçımız Sait Uçar’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir