Üsküdar Belediyesi Şalpazarı Belediyesi’ne 2 araç hibe etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

cenaze araci haber

Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Av. Hilmi Türkmen, tatilini geçirmek, bazı etkinliklere ve törenlere katılmak üzere geldiği memleketi Şalpazarı’nda büyük ilgiyle karşılandı. Başkan Türkmen Şalpazarı’na girerken Belediye hoperlöründen İlçeye geldiği anonsla halka duyuruldu.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara ve vatandaşlar tarafından çarşı ortasında karşılanan Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen ilk olarak Şalpazarı Belediyesi’ne hibe ettiği tam donanımlı cenaze nakil aracı ve 10 tekerlekli damperli kamyonun teslimi için düzenlenen törene katıldı.

Daha önce Şalpazarı Belediyesi’ne bir binek otomobili hibe edilmesini sağlayan İstanbul – Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Rıfkı Bektaş ile Şalpazarı Dernekler Federasyonu (ŞALFED) Başkanı Semih Durmuş‘un da katıldığı törende bir konuşma yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Hilmi Türkmen demek; Şalpazarı’na yol demek, su demek, cenaze aracı demek, kamyon demek, Şalpazarı’nın her şeyi demek. Biz onlara güveniyoruz. Biz sözlerimizi verirken, sayın başkanlarımızı dikkate alarak verdik. Onlar iyi ki var. Onlar var ki, sizlere hizmet vermeyi Rabbim bizlere fırsat verir inşallah” dedi.

Başkan Kurukız şöyle devam etti:

“Şalpazarı Belediye Başkanı farklı parti, Üsküdar Belediye Başkanı farklı parti. Bakın burada birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz söz konusu. Onun için bu hizmetleri bize veriyor”

eller havaya

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Allah nasip etmiş, bu güzel İlçeden bir kardeşiniz bir evladınız olarak önemli bir görev üstlenmişiz. Bu şehrimize de hizmet etmek istiyoruz. Bunların maddi anlamda ciddi külfetleri var ama helali hoş olsun. Şehrimize, gençlerimize, çocuklarımıza, hanım kardeşlerimize, engellilerimize hizmet etmek istiyoruz. İstiyoruz ki Şalpazarılı hemşehrilerimizin hayat kalitesi yaşam standardı biraz yükselsin. Biz burada bir kişiye, özel bir vatandaşın özel menfaatine iş yapamayız. Toplumun menfeati, kamunun yararı varsa biz orda olmalıyız. Kültür merkezi de öyledir, bu araçlar da öyledir. Köylerimizde yaptığımız camilere, mezarlıkları, yollara yaptığımız hizmetlerde katkılarda hepsinin tek amacı vardır. Allah rızası için, bu güzel insanlarımıza hizmet etmek.

Daha mütevazi bir tören bekliyordum. Gerçekten mahçup da oldum. Bu kadar bu işi büyütmüş oldunuz. Bize sadece dua edin. İşimiz zordur ama bizler de sizlerin saf ve temiz kalpli insanların dualarıyla ayakta duruyoruz. Bugün teslimini yapacağımız araçlarımız Şalpazarı’na hayırlı uğurlu olsun.”

IMG_8333

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 14 Temmuz 2016, 17:49

    insanların ya ölüp geldiği veya gelip ölümü beklediği bir yer haline gelen Şalpazarına bundan daha anlamlı bir bağış yapılamazdı.Arkadaşlar şalpazarı artık yaşam alanı değil mezar bekçiliğinin yapıldığı bir yerleşim yeri oldu.Bu kaderi değiştirmek için çalışmalar yapılırsa her şey gelecek için daha iyi olacaktır.

  2. 14 Temmuz 2016, 21:36

    ..HELAL OLSUN……..