Şalpazarı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda 15 Temmuz 2016 kanlı darbe teşebbüsünün 2’inci yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Bugün Saat 19.30’da Şalpazarı İlçe Emniyet Amirliği önünde Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Jandarma K. Serdar Ceylan, Emniyet Amiri Sezer Turan, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, siyasetçiler, daire amirleri ve vatandaşlar toplandı. Burada herkese Ay Yıldızlı Türk Bayrağı ve üzerinde “15 Temmuz 2016” logosu bulunan şapkalar dağıtıldı.

Kalabalık,  Ay Yıldızlı büyük Türk Bayrağının arkasından Dereköy’deki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar tezahüratlarla yürüdü. Meydandaki törende sırasıyla MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Kaymakam Murat Beşikci günün anlam ve önemine ait birer konuşma yaptılar.

  Konuşmaların ardından Şalpazarı Belediyesi vatandaşlara lokma dağıttı. Dereköy Camii’nde de 15 Temmuz Şehitleri için Mevlid-1 Şerif okutuldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Trabzon Valisi Yücel Yavuz da bir açıklama yaptı. Vali Yavuz‘un açıklaması şöyle:

Aziz Milletimiz tarih sahnesine çıktığı günden beri hiçbir zaman boyunduruk altına girmemiş, hürriyeti söz konusu olduğunda tüm varlığıyla iradesine sahip çıkmış büyük bir millettir. Tarihimiz bunun şanlı örnekleriyle doludur.

15 Temmuz 2016 gecesi de Milletimizin tarihi dönüm noktalarından birisidir. O gece, milli iradeye kasteden, içeriden görünen ama düşmanla işbirliği yaptığı çok açık bir ihanet çetesi olan Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ-PDY) tarafından kullanılan tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece imanıyla, inancıyla, bayrağıyla, yüreğiyle dikilen aziz bir milletin tarihe altın harflerle yazdığı büyük bir destandır.

15 Temmuz’da tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen Türk milleti tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı

vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Milletimiz, tıpkı 719 yıl önce Söğüt’te, 565 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. 15 Temmuz, milletimizin; kökü nerede olursa olsun, hangi güce dayanırsa dayansın, iradesini hangi odağa teslim ederse etsin, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihî bir meydan okumasıdır. Bu meydan okumayı

sadece bir kesim değil milletimizin tamamı yapmıştır.

15 Temmuz akşamı silahlı darbe girişimini bozguna uğratan Aziz Milletimiz darbe teşebbüsünün ardından günlerce sokakları, meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koymuş, iradesine asil bir şekilde sahip çıkmıştır.

O gece Türkiye’nin; tüm farklılıklarını, tüm renklerini, tüm meşreplerini geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleştiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde yeniden dirilişinin gecesidir.

Bugün tüm prangalarından kurtulmuş bir millet olarak ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmanın 2053, 2071 vizyonlarımızı gerçekleştirmenin mücadelesini vereceğiz.

Millet olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşadığımız ihaneti unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü tebrik ederken, 15 Temmuz Şehitlerimizi ve vatan savunmasında can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir