19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Şalpazarı’nda törenle kutlandı. Bayram Töreni yağışlı hava nedeniyle spor salonunda yapıldı.

Sabah Saat 10.00’da ilk olarak Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde çelenk töreni düzenlendi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Ayaz kurumunun çelengini Atatürk Anıtına koydu. Yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra buradaki tören sona erdi.

Şalpazarı Spor Salonu’ndaki bayram töreni de yine saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkan Yrd. Mustafa Özendi, İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, İlçe MEM Hüseyin Türkmen ve diğer daire amirleriyle, AK Parti İlçe Bşk. Zeki Çabuk, CHP İlçe Bşk. Erdoğan Kıran, MHP İlçe Bşk. Ömer Özdin ve İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz da törende hazır bulundular. Törene Şalpazarı İlçe eski MEM Güner Cengiz de katıldı.

Sunuculuğunu Şalpazarı Anadolu Lisesi 11/B Sınıfı Öğrencileri Yusuf Erata ve Zeynep İpek Çömez‘in yaptıkları törende Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Ayaz günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı.  Ardından “Atatürk ve Gençlik” konulu yarışmalarda birincilik elde eden öğrenciler eserlerini okudular. Kicks Boks ve bilek güreşi gösterilerinin ardından ödül töreniyle tören sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir