Sayvançatak Mahallesi’ne semt sahası yapılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sayvancatak semt sahasi

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Sayvançatak Mahallesi’ne yapılmasını talep ettikleri semt sahası protokolünün Ankara’da imzalandığını ve İlçe Stadyumu ile ilgili çalışmaların da sürdürüldüğünü söyledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın girişimiyle yapılması planlanan semt sahası protokolu bugün Ankara’da Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci arasında imzalandı. Milletvekili Cora imzadan sonra, “Şalpazarı’na hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, bugüne kadar yaptıkları girişimlerle Şalpazarı’nın şantiyeye döneceğini ifade ederek, “Şalpazarı’na İlçe Stadyumu kazandırmak için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘dan büyük destek gördük. Saha yerinin satın alınması için başlattığımız çalışmalar devam ediyor. Trabzon Valisi ile yapılan görüşme neticesinde İlçe Stadyumu için uygun görülen söz konusu arazinin kamulaştırılmasının yapılması kararlaştırıldı. Süreci takip ediyoruz.” dedi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Topkara, “Ayrıca geçtiğimiz Pazar günü Vakfıkebir’de; Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘nun da katıldığı toplam yatırım tutarı 147 milyon TL olan 25 tesisin temel atma töreni yapıldı. Burada Şalpazarı Ağasar Vadisi Dere Islahı (Şalpazarı – Doğancı ve Acısu) da başladı. Hükümet Konağı ile ilgili proje de İçişleri Bakanlığı’nda hazırlanmakta olup, temeli İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘nun katıldığı bir törenle atılacak” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir