2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı açılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Üniversitesi, Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu nihayet eğitim-öğretime açılıyor. Müjdeyi Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Av. Hilmi Türkmen verdi. Şalpazarı’na modern bir yüksekokul binası kazandıran Başkan Hilmi Türkmen, YÖK’ün Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’na Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bülümü altında Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı açılmasına onay verdiğini bildirdi.

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü’nün söz konusu tekliflerini değerlendiren Yüksek Öğretim Kurulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’na önümüzdeki 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı açılmasına ve 40 öğrenci alınmasına onay verdi. Onay yazısı dün Trabzon Üniversitesi’ne ulaştı.

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, “Trabzon Üniversitemizin Rektörü ile bir görüşüp hızla yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını yapacağız. Hem öğrencilerimizin hem de öğretim görevlilerinin eğitim öğretim sezonuna hazır halde başlaması için son hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Okul binamızın iç tefrişatıbitti. Çevre düzenlemesini de toparlayarak güzel bir yüksekokulu Allah’ın izni ile ilçemize kazandırmış olacağız” dedi.

ŞALPAZARI HAYALİNE KAVUŞTU

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk da sosyal medya aracılığı ile yüksekokul müjdesini duyurarak, emeği geçenlere teşekkür etti. Çabuk‘un mesajı şöyle:

“Artık Sorumluluk Tüm Şalpazarı’nda Yükseköğretim Kurulu
2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programına 40 öğrenci alınmasına onay vermiştir. İlçemize Hayırlı Uğurlu Olsun Üniversitenin Açılmasında Emeği Olan Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU’ya Milletvekillerimiz Salih CORA,Çevre Komisyon Başkanı Muhammet BALTA’ya ,Adnan GÜNNAR’a Bahar AYVAZOĞLU ‘na İl Başkanımız Haydar REVİ’ye ,Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLUna Taşın Altına Bedenini Koyan Binayı Yapıp ,Tüm Tefrişatını Alan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’e YÖK Başkanı Yekta SARAÇ’a Arsasını Veren Şalpazarı Belediye Başkanı Refik KURUKIZ’a Trabzon Üniversitesi Rektörü M.Emin AŞIKKUTLU’ya Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin KARAMAN’a Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Atilla ATAMAN’a Meslek Yüksek Okulunu Hep Gündemde Tutan Siz Değerli Şalpazarı Halkına Çok Teşekkür Ederim
.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir