Şalpazarı’nda 19 Mayıs Bayramı’nın 100. yıldönümü törenlerle kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü törenle kutlandı.

Sabah Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde başlayan törende ilk olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban Atatürk anıtına kurumunun çelengini koydu. Yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra gençlik yürüyüşü düzenlendi. Gençler ve arkasından da Belediye Başkanı Refik Kurukız ve İlçe Jandarma K. Serdar Ceylan’ın da aralarında bulunduğu protokol okul bahçesinden başlayarak İlçe içinde bayraklarla yürüyüş gerçekleştirdiler. Gençlik yürüyüşü Şalpazarı Spor Salonu önünde tamamlandı.

Ardından spor salonundaki törene geçildi. Buradaki törene Kaymakam Murat Beşikci de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Öğrenciler Atattürk’ün Gençliğe Hitabesini okudular.

Oldukça eğlenceli sportif yarışmalar ve gösteriler sunuldu. Yarışmalarda başarılı olanlara ödülleri Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız ve diğer yetkililer tarafından verildi. Doğancı Ortaokulu Müdür Yrd. Ve Müzik Öğretmeni Nigar Kukuoğlu çeşitli türküler seslendirdi. Program sonunda Şalpazarı Anadolu Lisesi Kız Halk Oyunları ekibi kemençe eşliğinde horon gösterisi sundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir