29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıldönümünü coşkuyla kutladık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü tüm yurtta, dış temsilciliklerimizde olduğu gibi Şalpazarı’nda da törenlerle kutlandı.

Dün Şalpazarı İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk töreninin ardından bugün kutlamalar gerçekleştirildi. Sabah Saat 09.00’da Kaymakam Zekeriya Murat Şahan makamında tebrikleri kabul etti.

Şalpazarı Hükümet Konğağı önünden Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, daire amirleri, kamu görevlileri, öğretmenler, öğrenciler, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri taşıyarak Spor Salonuna kadar yürüdüler.

Havanın elverişsiz olması nedeniyle Cumhuriyet Bayramı töreni Spor Salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler şiirler okuyarak çeşitli gösteriler sundu. Öğrenci etkinliklerinin ardından, çeşitli sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Zekeriya Murat Şahan ve öteki yetkililer tarafından dağıtıldı.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir