50 gün sonra sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşların ilk durağı banka oldu

featured

Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla 50 gün önce sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü vatandaşlar, verilen izinin ardından bugün ilk kez çarşıya çıktılar.

Saatler 11.00’ı gösterirken İlçe merkezi ve mahallelerden sayıları az da olsa maskeleriyle caddelerde görünen 65 yaş üstü vatandaşlar önce Ziraat Bankası ve PTT Şubesi önündeki otomatik para çekme makinesine uğradılar.

Paralarını ve maaşlarını çeken vatandaşlar, “Esnafa borçlarımızı ödeyecektik. Ama iş yerleri kapalı. Keşke herkes gibi hafta içi çıkmamıza izin verilseydi” dediler.

Sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşlardan biri de Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Hüsnü Kaya idi. Eski başkan Kaya, “65 günden beri piyasada yokum. Yasaklara uyuyoruz. Sağlığımıza sıhhatimize dikkat ediyoruz. Milleti rahatsız etmek istemiyoruz. Kanunlar, emirler, talimatlar neyse aynen uyguluyoruz”dedi.

Vatandaşlar, “Allah’a çok şükür. Bundan daha iyi gün olmaz. Bunu da gördük çok şükür. Allah hükümetimize de milletimize de zeval vermesin. Allah ömrünü uzun etsin herkesin” diyerek hayır duası ettiler.

 

 

50 gün sonra sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşların ilk durağı banka oldu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: