15 Temmuz’un 3. yıldönümünde Şalpazarı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 3 yıl geçti. 15 Temmuz 2016 tarihindeki kanlı darbe girişimi, tüm Türkiye ve dış temsilciliklerimizde olduğu gibi Şalpazarı’nda da bazı etkinliklerle hatırlatıldı ve kınandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere sabah Saat 10.00’da Dereköy Mahallesi’nde, Şehit P. Onb. Osman Kurtkaya‘nın kabri ziyaret edilerek başlandı. Şehit Osman Kurtkaya‘nın kabri başında Kur’an-ı Kerim okundu.

Şehitlerimiz için öğle namazını müteakip Dereköy Camii’nde Mevlid-i Şerif okutuldu. Saat 19.00’da ise Şalpazarı İlçe Emniyet Amirliği önünde toplanan kamu görevlileri ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla Dereköy Mahallesi’ndeki “15 Temmuz Demokrasi Meydanı”na yürüdüler.

Yürüyüşe katılan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin ve İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Demokrasi Meydanı’ndaki kürsü önünde toplanan kalabalığa hitaben birer konuşma yaptılar. Törende 15 Temmuz Kahramanlarımız için Kur’an-ı Kerim okundu ve amin yapıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir