AK Parti Kasım Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Kasım Ayı Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın katılımıyla parti binasında yapıldı. Toplantıyı, oy birliği ile divan başkanı seçilen Şalpazarı İlçe Koordinatörü Yunus Tekin Baki yönetti.

İstiklal Marşımızın okunmasından sonra ilk konuşmayı AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk yaptı. Şalpazarı’nda söz verdikleri hizmetlerin yüzde 90’ını gerçekleştirdiklerini ifade ederek sözlerine başlayan İlçe Başkanı Çabuk, Şalpazarı Öğretmen Evi ihalesinin geçen 25 Kasım 2019 tarihinde yapıldığını ve Şıhkıranı – Erikbeli yolunun yapımına da önümüzdeki yıl başlanacağını söyledi.

“Burada AK Partili belediye başkanıyla oturmak isterdim”

AK Parti Trabzon İl Başkan Yrd. Uğur Aydın da sözlerine, “İlçe Başkanımız bahsetti. Bu kadar çok hizmet yaptığımız bir yerde tulum oy çıkarmamız lazım. Ben şimdi burada AK Partili belediye başkanımızla birlikte yan yana oturmak isterdim. İttifak belediye başkanı ancak yine de partimizden olmasını isterdim. Benim İlçem Köprübaşı’nda yüksek okul açılmasına müsade edilmiyor, ama size verildi” diye başladı. İlçe kongrelerinin önümüzdeki yılbaşından sonra başlayacağını belirten Uğur Aydın, “Trabzon’da İlçe Başkanlığı aday belirleme sürecinde en uzun çalışmayı Şalpazarı’nda yapmıştım. Nasıl yaptıysak, doğru bir karar verdiğimizi gördüm.” dedi.

Toplantının final konuşmasını AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora yaptı. Milletvekili Cora şunları söyledi:

“24 Haziran seçimlerinde ve 15 Temmuz darbesiyle istediklerini alamayanlar ekonomimize saldırdılar. Niçin, Barış Pınarı Operasyonu yapmamamız için. Bakın Merkez Bankası Başkanı değişti, faizler son yılların en düşük seviyesine geriledi. Hemen bir yıl sıkıntı oldu diye her şeyi unutmamamız lazım. Yaptığımız reformlar ortada. Önceleri uçağa bindiğimizde hep tanıdık kişileri görüyordum. Şimdi hava yolunu halkın yolu yapan biziz. Paranın üzerinden 6 sıfırı biz attık. Paramızda artık yüzü gülen bir Atatürk resmi var.”

Şalpazarı’na yapılan hizmetlere de değinen Milletvekili Av. Salih Cora, “Biz Şalpazarı’na bugüne kadar yaptıklarımızın daha fazlasını yapacağız. Önümüzdeki ay Çevre Yolu için daha geniş bir ikmal ihalesi yapılacak. Buradan bunun müjdesini sizlere veriyorum. Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu da gelecek dönemden itibaren öğrenci almaya başlayacak. TOKİ Başkanımızla görüştük. Şalpazarı’nda önümüzdeki yıl zemin etütleri tamamlanan arazi ürezine inşa edilecek olan konutların ihalesi yapılacak.” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, son günlerde gündemi meşgul eden yayla evlerinin yıkılması konusuna da değindi ve bununla ilgili bir çalışmalarının olduğunu da sözlerine ekledi.

Yayla evlerinin yıkılmasına ve Şalpazarı Belediyesi’ne tepki yağdı

AK Parti’deki Kasım Ayı Danışma Meclisi Toplantısı’nın istek ve temenniler bölümünde ise bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar yayla evlerinin yıkılması konusunda eleştirilerde bulundular. Yayla evleri konusunda çözüm önerileri sunan partililer, “Bizim yöre insanı fakir, gariban. Sahillerdeki evleri yıksınlar. Bizimle uğraşmasınlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Belediye’den hiç hizmet alamıyoruz

Bazı muhtarlar da Şalpazarı Belediyesi’nden aylardır hiç hizmet alamadıklarını kaydederek, “Bize ittifak adayı diye getirip önümüze Refik Kurukız‘ı seçtirdiniz. Madem seçtirdiniz, biz Belediye’den bir çakıl taşı, bir kepçe alamıyoruz. Devletin verdiği iş makinesi parkta yatıyor. Nedenini sorduğumuzda başkan diyor ki, kırıcısı yok. Yakıt yok. Yahu madem bu başkanı bize seçtirdiniz belediyeye destek verin de bize hizmet etsin. Biz Belediyeden hiç hizmet alamayacak mıyız ? Şu anda başkan Kanada’da mı, Katar’da mı yurt dışına gitmiş. Buna bir çözüm bulun” şeklinde tepki gösterdiler.

Muhtarların tepkisi üzerine AK Parti Trabzon İl Başkan Yrd. Uğur Aydın, “Belediyenin bugünkü durumunu kendinize sorun. 2014 seçimlerinde gösterdiğimiz adayı seçmeyerek buna siz neden oldunuz. Mevcut Belediye Başkanı MHP’li olduğu için İttifak nedeniyle bizden Şalpazarı ve Çarşıbaşı’nı istediler. Sonuçta Cumhur İttifakı ortağımız.” diyerek açıklamada bulundu.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir