Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 Kasım 1938’de vefat eden Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü ölümünün 83. yıldönümünde bir kez daha saygıyla andık.

Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki Atatürk anıtı önünde sabah Saat 09.00’da Kaymakam Zekeriya Murat Şahan ve ardından da Belediye Başkanı Refik Kurukız Atatürk anıtına çelenk koydular. Saatler 09.05’i gösterirken sirenler çalmaya başladı ve Atatürk için saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra İstiklal Marşımız okundu.

Saat 10.00’da Şalpazarı Kapalı Spor Salonu’nda Atatürk’ü Anma Programı gerçekleştirildi. Buradaki program da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Şalpazarı Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Özdemir 10 Kasım ve Atatürk temalı bir konuşma yaptı. Öğrenciler şiirler okudular. Sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Şalpazarı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Zekeriya Kıran, Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Elif Ceren Öztürk ve Doğancı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Müzik Öğretmeni Nigar Kukuoğlu saz ve keman eşliğinde Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdiler. Program sonunda 10 Kasım ve Atatürk konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler dağıtıldı.

Kapalı Spor Salonu’ndaki 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Programına Kaymakam Şahan ve Belediye Başkanı Kurukız‘ın yanı sıra, kurum ve kuruluşların amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Şehit Aileleri ve Gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir