Çiftçilere yüzde 50 ahır desteği verilecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ciftciye hibe destegi

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki Trabzon İlinde, mevcut büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için ahır-ağıl tadilatı veya yeni ahır- ağıl inşaatı yapımına %50 hibe desteği verilerek hayvancılığın geliştirilmesini amaçlayan 2017 yılı DOKAP uygulama rehberi yayımlandı.

Trabzon İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Yüksel Kılıç, Şalpazarı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Metehan İlarslan ve konu uzmanı teknik personel tarafından geçtiğimiz günlerde Şalpazarı’nda düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarına yayımlanan rehberle ilgili ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Yapılan açıklamalara göre; 10-49 adet (15 ay ve üzeri) kayıtlı dişi büyükbaş, 100-200 adet (12 ay ve üzeri) anaç küçükbaş hayvan varlığına sahip olan çiftçilerimiz projeden faydalanabilme imkanına sahip olacaklar.

Hibe desteği için müracaatler 01.01.2017 tarihinde başlamış olup, 31.03.2017 tarihinde sona erecek. Ahır ve ağıl yapımı için hibe desteği müracaatleri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne şahsen yapılacak olup, müracaat sırasında İstenen belgeler; İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden ve trabzon.tarim.gov.tr web adresinden temin edebilecektir.

2016 yılında proje kapsamında Şalpazarı’nda 5 projenin onaylandığı hatırlatılarak, çiftçilerin 2017 yılında da bu projeye büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir