Dün vefat eden Ali Yaşar Sayvançatak’ta toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sayvancatak-ali-yasar

Akciğer kanseri teşhisiyle 2007 yılından beri tedavi gören ve dün Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde 87 yaşında (Ana yaşı 90) vefat eden 3 çocuk babası Ali Yaşar‘ın cenazesi bugün Sayvançatak’ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

muhammet-ozdin-dayisini-ugu

Trabzonspor ve Kardemir Karabükspor’un eski Futbolcusu Muhammet Özdin‘in dayısı olan Ali Yaşar, yörede taş fırın ustası olarak tanınıyordu. Karamehmeduğu İsmail‘in oğlu olan Ali Yaşar‘ın Trabzon’da ve Düzce’de bugüne kadar 21 taş fırının yapılmasında emeği olduğu biliniyor. Taş fırın ustalığını bırakarak bir süre madende çalışan Ali Yaşar, emekli olduktan sonra yaşamını Sayvançatak’ta sürdürüyordu.

cenaze-ali-yasarsayvancatakta-kadinlar

Cenazeye Sayıştay Üyesi Mustafa Atalar da katıldı
Cenazeye Sayıştay Üyesi Mustafa Atalar da katıldı

Ali Yaşar‘ın cenazesi, Sayvançatak Çift Minareli Camii’nde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip, Mahalle Kabristanlığına defnedildi. Cenazeye; Sayıştay Üyesi Mustafa Atalar, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Metin Günay, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Fatih Yılmaz, Şalpazarı ÇPAL Müdürü Kemal Türkmen ve Trabzon Şalpazarlılar Derneği Başkanı Turgut Kahraman‘ın da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

muhammet-ozdin-dayisi-topra

Merhum Ali Yaşar‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 16 Aralık 2016, 18:58

    Ali Amca Nurlar İçinde Yat.

  2. 26 Aralık 2016, 15:23

    Allah rahmet eylesin. Sevenlerine ve sevdiklerine sabırlar versin.