İYİ Parti Şalpazarı İlçe Teşkilatı basın açıklaması yaparak zamlara tepki gösterdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz partilileriyle birlikte çarşı ortasında basın açıklamasıyla zamlara tepki gösterdi. Şennaz Yılmaz zamların derhal geri alınmasını istedi. İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz‘ın açıklaması şöyle:

“Bu hükümeti zamlar bitirecek”

“AKP ve MHP’nin başını çektiği Cumhur İttifakı son aylarda iğneden ipliğe yaptığı zamların yanında elektriğe yüzde 127’lik zamla halkımızı iyice bunaltmıştır. Temel gıda maddelerine, benzin ve mazota her gün zam gelmektedir. Cumhur İttifakı gözünü vatandaşın cebine dikmiştir. İşçiyi, memuru enflasyona ezdirmediğini söyleyen hükümetin, henüz Ocak ayında TÜİK açıklamasına göre verdiği zam buhar olup uçmuştur.

Özel elektrik şirketlerinin kazançlarını artırmak için yapılan fahiş zamlara, yükselen doğalgaz fiyatlarına, benzin, motorin, oto gaz fiyatlarındaki sürekli artışlara, bütün mal ve hizmetlerin daha da artacak olmasına, hayat pahalılığının daha da çekilmez hale gelmesine, ödenemeyecek faturalar nedeniyle elektriği, gazı, suyu kesilecek milyonlarca yurttaşı soğuk ve karanlık günlere mahkum edilirken hükümet derhal önlemler almalıdır. Yandaşların değil, halkın yanında yer almalıdır.

Geçtiğimiz günlerde Mecliste CHP ve İYİ Parti Grubu olarak elektrik, su ve doğalgaz faturalarında KDV alınmasın diye verilen teklif AKP ve MHP oylarıyla reddedilmiştir. Hükümet acilen elektrik fiyatlarındaki fahiş zamları geri almalıdır. Elektrikte konutlar için kota kaldırılmalıdır. Hızla artan fiyatlar karşısında düşük ücretleri de hızla gerileyen çalışan ve emeklilerin gelirleri insanca yaşamalarına imkan verecek düzeye yükseltilmelidir.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir